Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
poniedziałek, 03 lipca 2017 09:31

Półkolonie już trwają

Przez całe wakacje trwać będą półkolonie organizowane przez Goleniowski Dom Kultury oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Pierwszy tygodniowy turnus w GDK odbył się w zeszłym tygodniu, od poniedziałku działa również biblioteka.

Zajęcia prowadzą instruktorzy z obu placówek. Każdy z nich przygotowuje własny program zajęć, tak więc program turnusów jest różny. Na pierwszym turnusie przeprowadzonym przez GDK dzieci były na wyjeździe do gospodarstwa w Świętowicach, gdzie do woli bawiły się w tamtejszym parku rozrywki i poznawały zwierzęta gospodarskie, uczestniczyły w zajęciach z poznawania świata w Szczecinie, przygotowywały własne dania w gospodarstwie agroturystycznym w Radowie Małym, uczestniczyły w zajęciach sportowych na miejskim stadionie. Dzieci były zadowolone, a rodzice mieli tydzień wolny od zajmowania się pociechami.

W ubiegłym roku półkolonie organizowane przez GDK cieszyły się tak dużym powodzeniem, że w tym roku zorganizowano dwukrotnie więcej turnusów. Organizacją półkolonii zajęła się również miejska biblioteka. Wszystkie miejsca na półkolonie są już zarezerwowane.
Zajęcia są finansowane z budżetów placówek oraz wpłat wnoszonych przez rodziców.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl