Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
wtorek, 03 października 2017 06:18

Ustrzelili złoto

Zawodnicy KSS "Tarcza" LOK Goleniów wzięli udział w Finale Pucharu Polski Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Wrócili z dwoma złotymi medalami i jednym brązowym.

Marcin Majka zajął I miejsce w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc, pokonując w finale czołowego przedstawiciela kadry narodowej, Tomasza Bartnika z Legii Warszawa. Marcin zdobył również brązowy medal w konkurencji karabinu dowolnego 3x40 strzałów.
Marta Romanowska zdobyła złoty medal w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc pk w kategorii juniorek. Po bardzo dobrej pracy na stanowisku, Marta pobiła swój rekord życiowy w tej konkurencji.
Na dobrych pozycjach ukończyli finał pozostali zawodnicy KSS Tarcza: Miłosz Bakan zajął 4 miejsce w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc pk w kategorii junior, natomiast Mateusz Mikołajczyk w tej samej konkurencji był piąty. Zuzanna Pierko - jako jedyna pistoleciarka na tych zawodach - uplasowała się na 5 pozycji w konkurencji pistoletu pneumatycznego w kategorii juniorek.

Finał Pucharu Polski odbył się na strzelnicy sportowej w Ustce w dniach 21-24 września 2017. Zawodnicy, by uczestniczyć w zawodach musieli zdobyć kwalifikacje na zawodach rangi mistrzowskiej (rundy Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski i zawody Międzynarodowe). Gratulujemy postępów!

loktarcza

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl