Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
poniedziałek, 27 listopada 2017 10:31

Zagrali stypendyści

Tegoroczny koncert stypendystów Burmistrza Gminy Goleniów zdominowali młodzi akordeoniści. W sobotę w sali GDK zagrali Mateusz Szwed, Antoni Chmielniak i Adam Tarnożek.

Cała trójka ma już na koncie wiele sukcesów w konkursach krajowych i zagranicznych. Docenił je nie tylko burmistrz Goleniowa przyznając stypendium artystyczne, ale również marszałek województwa i władze powiatu.

W sobotę młodzi akordeoniści zaprezentowali się w repertuarze klasycznym, grając utwory J.S. Bacha i kompozytorów rosyjskich. Pod koniec koncertu do trójki goleniowian dołączył czwarty akordeonista, Julian Dumicz z Myśliborza, który zagrał w duecie z Antonim Chmielniakiem.

Gmina Goleniów funduje stypendia artystyczne młodym muzykom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach krajowych i międzynarodowych. Obecnie cieszą się nim wspomniani wyżej akordeoniści oraz grający na tubie Kamil Więzowski. W pierwszym półroczu stypendium otrzymywały również skrzypaczki Anna i Paulina Maleszówny. Niestety, ta trójka nie mogła wystąpić w sobotę w Goleniowie, ponieważ studiują na zagranicznych uczelniach muzycznych: K. Więzowski w Bazylei, a siostry Maleszówny w Berlinie.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl