Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
czwartek, 07 grudnia 2017 12:31

Mikołaj przyjechał

Co roku, 6 grudnia na Plantach odbywa się impreza „Mikołaje są wśród nas”, której organizatorem jest Goleniowski Dom Kultury.

Pomimo niesprzyjającej pogody w tym roku pojawiła się rekordowa ilość stoisk. W sumie było ich 25, tak że były rozstawione nawet na środku placu i częściowo na chodniku. Wystawiły je szkoły nie tylko z Goleniowa, ale i z innych miejscowości naszego powiatu, jak np. z Rożnowa czy Żarnowa, a także organizacje pozarządowe i stowarzyszenia. Na stoisku zorganizowanym przez bibliotekę za parę groszy można było kupić książki. Dominowały stragany z ciastami, ozdobami choinkowymi, można było wziąć udział w loterii fantowej, zjeść czy wypić coś gorącego.

Stowarzyszenie Rozbiegany Goleniów zorganizowało dla dzieci „Bieg z Mikołajem po Plantach”, chętnych nie brakło. Na scenie występowali wykonawcy z terenu powiatu goleniowskiego. Prezentacje rozpoczęły zespoły taneczne oraz chór dziecięcy „Brzdąc” z Goleniowskiego Domu Kultury, potem wystąpiły dzieci z Komarowa, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Specjalnych, Rożnowa, Lubczyny, Koła Misyjnego przy SP nr 2 działającego przy parafii św. Katarzyny, SP nr 8 i Gim 4, Zespołu Szkół nr 1, w Goleniowie, Związku Harcerstwa Polskiego, SP nr 5 oraz kabaret „Ramol” ze Stowarzyszenia Seniorów „Rytm” i zespół „Forte” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czasie trwania imprezy wręczone zostały nagrody laureatom III Powiatowego Konkursu na Kartkę Świąteczną. W krótkim programie zaprezentowała się także orkiestra dęta „Wood & Brass Band”. W namiocie organizatora imprezy można było napisać list do świętego Mikołaja, dzieci chętnie pisały zatem życzenia by się spełniły w przyszłym roku. Najważniejsze jednak, że było dużo rodzin z dziećmi, a te wyglądały na zadowolone.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl