Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2019 roku    |    Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
poniedziałek, 12 lutego 2018 08:29

Lotnisko nie tylko pasażerskie

Zarząd Spółki Waimea Holding S.A., inwestor Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów, podpisał list intencyjny z Zarządem Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów na zakup działki pod budowę terminala.

Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie realizacji inwestycji. Terminal cargo spełniający najwyższe światowe standardy zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Będzie to drugi terminal cargo, który zrealizuje Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A.

List intencyjny na zakup dwuhektarowej działki pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów z Zarządem Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów został podpisany w Szczecinie dnia 31 stycznia br. Nowoczesny terminal multimodalny o powierzchni około 5 000 m2 będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów, będąc najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Pomorzu Zachodnim, będzie spełniać najwyższe światowe standardy, zapewniając kompleksową obsługę frachtu lotniczego. Inwestor finalizuje już rozmowy z operatorem handlingowym. W III kwartale tego roku zostanie wybrany generalny wykonawca i rozpocznie się budowa terminala. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku. Będzie to drugi terminal cargo realizowany w ramach Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.

– Port lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację, aby pełnić funkcję lotniczego hubu towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Będzie to nasz drugi terminal cargo w Polsce, który wybudujemy w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Władze portu obdarzyły nas pełnym zaufaniem w tym zakresie, doceniając naszą pierwszą realizację na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Planujemy wybudować profesjonalny terminal oraz wyposażyć go w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Widzimy duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce. Terminale cargo zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie portów lotniczych są ich naturalną drogą rozwoju. Dalszy wzrost sprzedaży internetowej oraz tendencja skrócenia drogi dotarcia towaru do klienta przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w obrębie lotnisk. Rosnąca popularność zakupów przez internet stawia szereg wyzwań przed podmiotami działającymi na tym rynku. Jednym z fundamentów sukcesu na rynku handlu jest dobra logistyka i dobrze zlokalizowany magazyn. Dotyczy to praktycznie każdej branży, ale na rynku e-commerce właśnie ten element nabiera szczególnego znaczenia – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.
– Nasza Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. specjalizuje się w realizacji tego typu terminali oraz hangarów na lotniskach. Planujemy realizację kolejnych tego typu inwestycji w Polsce oraz poza jej granicami – dodaje Andrzej Rosiński.

– Zarząd Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z zadowoleniem i optymizmem patrzy na możliwość współpracy z firmą Waimea Holding S.A. Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego którą czeka w najbliższym okresie czasu bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki inwestycji realizowanej przez Waimea Holding S.A, już w niedługim czasie Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i w północno-wschodnich Niemczech, a specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce – powiedział Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

– Bliskość lotniska zawsze stanowiła o przewadze Goleniowskiego Parku Przemysłowego nad innymi terenami tego typu ­– powiedział burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz. – Dzięki planowanej inwestycji do naszego regionu będą przylatywali nie tylko menedżerowie działających tutaj firm, ale przewożone też będą towary, i to na dużą skalę. Biorąc pod uwagę otoczenie infrastrukturalne Goleniowskiego Parku Przemysłowego, cargo lotnicze to ostatni, brakujący element układanki.

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów położony jest 33 km na północny wschód od centrum Szczecina, przy nowobudowanej drodze ekspresowej S6 oraz drodze ekspresowej S3. Posiada połączenie kolejowe z trasą Goleniów–Kołobrzeg.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W 2018 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.