Dzisiaj jest: 22 Marca 2018 roku    |    Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
czwartek, 08 marca 2018 12:29

Od niedzieli więcej pociągów

W najbliższą niedzielę, 11 marca wchodzi w życie skorygowany rozkład jazdy pociągów. Pojawią się m.in. trzy nowe pary pociągów w relacji Szczecin-Goleniów-Szczecin.

Dodatkowe połączenia to praktyczny początek Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która będzie w przyszłości podstawowym środkiem komunikacji publicznej w obrębie Szczecina, Polic, Gryfina, Stargardu i Goleniowa. W nowym rozkładzie pojawiły się trzy pary połączeń Goleniowa ze Szczecinem (w tym jedno nocne) i sześć par połączeń z Gryfinem. Koszty ich utrzymania sfinansują zainteresowane gminy i samorząd województwa.
W przyszłości SKM ma zapewnić siatkę częstych i regularnych połączeń kolejowych między wskazanymi wyżej miastami. Przewiduje się, że pociągi z Goleniowia do Szczecina będą kursować przeciętnie co pół godziny. W praktyce nie trzeba będzie znać szczegółowego rozkładu jazdy.
Na 23 marca zaplanowane jest otwarcie ofert, które zostaną złożone w przetargu na budowę węzła przesiadkowego w Goleniowie. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć, prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl