Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 11:50

Linii na razie nie będzie

Burmistrz Gminy Goleniów w lutym br. wnioskował do starosty o oznakowanie drogi Goleniów-Lubczyna białymi liniami krawędziowymi i ustawienie słupków hektometrowych między jezdnią a ścieżką rowerową. Oznaczenia pomogłyby kierowcom w orientowaniu się w swojej pozycji na drodze i poprawiłyby bezpieczeństwo.

Szosa Goleniów-Lubczyna, podobnie jak większość dróg powiatowych, nie jest oznaczona białymi liniami. Po wybudowaniu ścieżki rowerowej część kierowców jadących w stronę Lubczyny miewa problemy z określeniem swojej pozycji na drodze: asfalt po lewej (jezdnia) i prawej (śiceżka) stronie, brak oznakowania poziomego i słupków odblaskowych. Kiedy z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód i jego światła na chwilę ograniczają widoczność, niektórzy kierujący zjeżdżają na prawą stronę zahaczając kołami o pobocze, a nawet wjeżdżają na ścieżkę rowerową. To niebezpiecznie dla kierujących samochodami, ale również dla rowerzystów, którzy mogą w tym momencie być na ścieżce rowerowej.
Sytuację rozwiązałoby wyraźne oznakowanie krawędzi jezdni. Na początku lutego burmistrz zwrócił się do starostwa z wnioskiem o jego wykonanie. W marcu otrzymał odpowiedź, że w budżecie Wydziału Dróg Powiatowych nie ma środków potrzebnych na wykonanie oznakowania poziomego w postaci linii krawędziowych oraz ustawienia słupków. Starostwo rozważy ustawienie słupków w przypadku powstania oszczędności budżetowych.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl