Dzisiaj jest: 24 Marca 2018 roku    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
wtorek, 11 października 2016 11:16

Białuń ośmioklasowy

Szkoła w Białuniu po zapowiedzianej już likwidacji gimnazjów stanie się ośmioklasową szkołą podstawową. Tego życzą sobie rodzice dzieci uczących się w Białuniu.

Burmistrz Robert Krupowicz w poniedziałek spotkał się z rodzicami dzieci zapisanych do białuńskiej szkoły i przedszkola. Na kluczowe pytanie o kształt szkoły padła jednoznaczna odpowiedź: pełnej, ośmioklasowej. Rodzice chcieli też wydłużenia czasu pracy przedszkola i szkolnej świetlicy. Burmistrz obiecał, że szkoła będzie ośmioklasowa, a świetlica i przedszkole będą pracować zgodnie z potrzebami dzieci i rodziców.

Budynek szkoły wymaga przystosowania do funkcji szkoły ośmioklasowej. Konieczne jest zbudowanie sali gimnastycznej oraz dobudowanie 2-3 sal lekcyjnych. Budowa sali gimnastycznej jest już przesądzona, burmistrz polecił też podjęcie działań potrzebnych do powiększenia bazy dydaktycznej w szkole. Rozbudowa szkoły powinna być wykonana do czasu, kiedy pojawią się w niej klasy VII i VIII, czyli w ciągu najbliższych trzech lat.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl