Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
piątek, 10 lipca 2015 09:00

Dwa tygodnie objazdów

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek (13 lipca) na około dwa tygodnie zostanie zamknięta ulica Barnima I na odcinku od ul. Puszkina do ul. Konstytucji 3 Maja. Prowadzone na niej będą prace przy budowie instalacji podziemnych.

Przebudowa ulic Słowiańskiej, Grunwaldzkiej i Niemcewicza posuwa się do przodu. Gotowy jest parking przy ul. Barnima I, budowany jest parking przy ul. Słowiańskiej, trwa budowa uliczki od Bramy Wolińskiej do ul. Barnima I wraz z parkingiem dla samochodów. Zaawansowane są prace przy budowie sieci wodnej, kanalizacyjnej i energetycznej.

Niestety, zajdzie konieczność przedłużenia okresu wyznaczonego na wykonanie prac budowlanych o co najmniej 2 tygodnie, być może nawet o miesiąc. Pierwotny termin zakończenia robót był wyznaczony na koniec sierpnia, obecnie brany jest pod uwagę koniec września. Opóźnienie w stosunku do harmonogramu prac wynika z niezgodności istniejącej dokumentacji geodezyjnej z rzeczywistym przebiegiem instalacji podziemnych. W przeszłości niespecjalnie dbano o rzetelność dokumentów, więc dziś ekipy budowlane co chwila natykają się na instalacje, których nie naniesiono na mapy bądź ich przebieg jest inny, niż pokazują dokumenty. To utrudnia i opóźnia prowadzenie robót.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl