Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
poniedziałek, 03 czerwca 2013 13:25

Color Art zakończony

Akcją „Malowanie świata” oraz wręczeniem nagród laureatom zakończył się 1 czerwca 2013 roku XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej „Color Art”, od 1990 roku organizowany przez Goleniowski Dom Kultury. Imprezą międzynarodową jest od 1997 roku i od tego czasu odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

Na dotychczas przeprowadzone edycje wpłynęło łącznie ponad 50 tysięcy prac z 40 krajów świata, głównie europejskich, ale także z Indii, Indonezji, Jamajki, Antyli Holenderskich, Mauritiusa czy Kuwejtu. W tym roku prace oceniane były w trzech kategoriach: malarstwo, grafika i fotografia. Wyboru najlepszych dokonało profesjonalne jury, któremu przewodniczył Leszek Żebrowski – prof. nadzwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie. Nagrodę Grand Prix festiwalu przyznano Agacie Mroczek, lat 16, gimnazjalistce z miejscowości Niemce (na zdjęciu), za fotografię pt. „Wyznanie”, a pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz wyróżnienia przyznano ponad stu młodym artystom (wszystkie nazwiska w katalogu wystawy i na stronie www.gdk.goleniow.pl). Wystawa ich prac została otwarta w piątek, 31 maja, w galerii „Przy scenie”; można ją będzie oglądać do końca czerwca.

Tradycją już się stało, iż Goleniowski Dom Kultury zaprasza wszystkich laureatów do naszego miasta na kilkudniowe warsztaty. W tym roku zorganizowane zostały warsztaty malarskie, malowania na szkle i fotograficzne (młodzi fotograficy „obsługiwali” między innymi procesje Bożego Ciała w goleniowskich parafiach). Był też czas na wymianę doświadczeń, spotkania integracyjne i wycieczki. Kulminacyjnym punktem Festiwalu „Color Art” była akcja „Malowanie świata”, podczas której wykonane zostało powiększenie pracy Mai Lewandowskiej, uczennicy Gimnazjum nr 2 w Goleniowie. Będzie zdobić GDK. Powiększone zdjęcie autorstwa Soni Najwer z goleniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych już można podziwiać na Bramie Wolińskiej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl