Dzisiaj jest: 25 Marca 2019 roku    |    Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
środa, 02 maja 2012 10:20

Szkolenia dla organizacji pozarządowych

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Liderów i Fundraiserów organizuje cykl szkoleń finansowanych ze środków Unii Europejskiej dla pracowników, wolontariuszy oraz członków organizacji pozarządowych (NGO), mających swoją siedzibę na terenach wiejskich i małomiasteczkowych (do 30 tys. mieszkańców) z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Szkolenie składać się będzie z trzech modułów:

Moduł I (25-27 maja 2012r.)

 • Upowszechnianie procedur współpracy organizacji z samorządem powiatowym i gminnym,
 • Analiza lokalnych zasobów i możliwości zawiązywania partnerstw między organizacjami, samorządami i biznesem,
 • Diagnoza problemów dotyczących współpracy między NGO a samorządami oraz bariery rozwoju NGO.

Moduł II (15 – 17 czerwca 2012 r.)

 • Tworzenie i planowanie projektów społecznych, źródła ich finansowania,
 • Dokumenty strategiczne i ich rola w przygotowaniu projektów,
 • Metodologia i zarządzanie projektami,
 • Inne źródła finansowania NGO,
 • Zarządzanie finansami.

Moduł III (6 - 8 lipca 2012 r.)

 • Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna organizacji,
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Pozyskiwanie i współpraca z wolontariuszami.

Szkolenia są bezpłatne, organizowane w ramach projektu „ABC dla NGO”. odbywać się będą w Ośrodku Szkoleniowym przy Domu pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie.

Zgłoszenia można przesłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a dodatkowe informacje uzyskać pod nr tel. 505 748 353 oraz na stronie internetowej projektu.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

 1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
 2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
 3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
 4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
 5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
 6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
 7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
 8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
 10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.