Dzisiaj jest: 26 Maja 2019 roku    |    Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

Został uruchomiony adres e-mail na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej. Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem zaz@goleniow.pl.

Administrator

Gmina Goleniów planuje przystąpić do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Prosimy Państwa o pomoc w zakresie rozeznania potrzeb mieszkańców poprzez wypełnienie jednej z dwóch ankiet.

Goleniowski Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna przedstawiły swoją ofertę spędzenia dla dzieci na nadchodzące wakacje.

ENEA Operator sp. z o.o. informuje o planowanych wyłączeniach w gminie Goleniów:

Obszar Goleniów w dniu 2019-05-30 w godz. 09:30-12:30 Kliniska Wielkie ulica Księżnej Dąbrówki 1a,1,2,3,4,5,6,7,9, ulica Zaścianek 1,2,3,4,5,6,8,8a,10,12,14,16, ullica Anny Jagiellonki numer 13,8,10,12.

piątek, 24 maja 2019 07:31

IX sesja Rady Miejskiej

W najbliższą środę 29 maja 2019 r. o godz. 11.00 rozpocznie się IX sesja Rady Miejskiej w Goleniowie.

czwartek, 23 maja 2019 10:05

Ćwiczenie Renegade

Informujemy, że we wtorek, 28 maja br. odbędzie się krajowe ćwiczenie Renegade z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (dźwięk syreny) dotyczący zagrożenia z powietrza.

czwartek, 23 maja 2019 06:19

Zmarł Zygmunt Goc

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że we wtorek, 21 maja 2019 r. zmarł Zygmunt Goc, wieloletni prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Goleniowie i radny Powiatu Goleniowskiego.

W dniach od 23.05.2019r. do 24.06.2019 r. został wyłożony do wglądu publicznego pdfProjekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - linia elektroenergetyczna 220 kV Morzyczyn-Recław

Projekt planu

pdfUzadanienie do uchwały w sprawie projektu mpzp

pdfZałącznik nr 1

pdfZałącznik nr 2

pdfZałącznik nr 3

pdfZałącznik nr 4

pdfZałącznik nr 5

pdfTreść ogłoszenia o wyłożeniu planu

Oddziaływanie na środowisko

pdfPrognoza oddziaływania na środowisko przyrodnicze

jpgZałącznik nr 1 do prognozy

Dyskusja publiczna

12 czerwca 2019 r. o godz. 15:30 w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rozwiązaniami.

Uwagi do projektu

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie zmiany planu miejscowego, może wnieść uwagi.

Uwagi należy składać na piśmie do Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie, Plac Lotników 1, 72-100 Goleniów z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy.

Nieprzekraczalny termin składania uwag do projektu zmiany planu miejscowego upływa 8 lipca 2019 r.

Zainteresowani mogą składać uwagi i wnioski do sporządzonej prognozy oddziaływania na środowisko. Zgodnie z art. 40 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, uwagi i wnioski do prognozy oddziaływania na środowisko mogą być wnoszone w formie pisemnej lub ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym, na adres Burmistrza Gminy w Goleniowie, Plac Lotników 1, 72-100 Goleniów Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Nieprzekraczalny termin składania uwag do prognozy upływa 15 lipca 2019 r.

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Burmistrz Gminy Goleniów.

Obszar Goleniów w dniach: 2019-05-29 w godzinach: 29 maj 12:00 - 29 maj 15:00 - Goleniów, ulica Kolorowa 1,5,7 działka 49/2

W poniedziałek po południu od uderzenia pioruna zapalił się jeden z domów w Czarnej Łące. Spłonął dach i część pomieszczeń, kolejne szkody powstały wskutek zalania pomieszczeń w czasie akcji gaśniczej. Dom obecnie nie nadaje się do użytku, wymaga kosztownego remontu.

W dniach od 15 do 19 maja 2019 r. w Goleniowie przebywała 13-osobowa grupa seniorów niemieckich z Bergen na Rugii. Wizyta odbyła się w ramach współpracy seniorów niemieckich współpracujących z Kreisverband Rügen der Volkssolidarität e.V. oraz seniorów polskich zrzeszonych w Stowarzyszeniu Seniorów „Rytm” w Goleniowie.