Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
wtorek, 08 listopada 2016 14:18

XXVIII Goleniowska Mila Niepodległości – biegniemy razem dla Tomka

Podczas XXVIII Goleniowskiej Mili Niepodległości zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Tomka. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Tomka” i dotrzeć z nią do mety.

Biorąc udział w XXVIII Goleniowskiej Mili Niepodległości 11 listopada będzie można pomóc 29-letniemu Tomkowi, który od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem czterokończynowym, ślepotą i padaczką. Ze względu na niedowład kończyn, do opieki nad nim potrzebny jest podnośnik sufitowy. Tomek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Tomka” i dobiegną z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na sprzęt medyczny dla mężczyzny. Kartki będą do odebrania w dniu biegu od godz. 9.00 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów. Uczestnicy wszystkich rywalizacji odbywających się 11 listopada w ramach imprezy w Goleniowie, będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej dla Tomka.


PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W sumie, od 2013 r. odbyło się 210 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 220 beneficjentów kwotą ponad 3 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

Dodatkowo 17 września 2016 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
Więcej o programie „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
instagram.com/pkobiegajmyrazem

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl