Najświeższe wiadomości Aktualności, sport, kultura, edukacja. Poznaj miasto i region, skorzystaj z oferty Goleniowskiego Parku Przemysłowego. http://www.goleniow.pl Fri, 28 Jul 2017 00:33:25 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl Asfaltowanie Bankowej http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6091-asfaltowanie-bankowej http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6091-asfaltowanie-bankowej Asfaltowanie Bankowej

W dniach 27-29 lipca br. (czwartek-sobota) kierowcy mogą napotkać utrudnienia na ul. Bankowej. Odtwarzana będzie nawierzchnia na skrzyżowaniu z ul. Rzemieślniczą. Niedawno prowadzono tam prace związane z budową sieci kanalizacyjnej, do położenia został jeszcze asfalt.

Ulica nie będzie wyłączona z ruchu, ale będzie się on odbywał wahadłowo.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Wed, 26 Jul 2017 10:24:10 +0000
Zapisy otwarte http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6090-zapisy-otwarte http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6090-zapisy-otwarte Zapisy otwarte

Można się już zapisać do startu w biegach 29. Goleniowskiej Mili Niepodległości. Bieg jak zwykle odbędzie się 11 listopada, w tym roku będzie to sobota.

Przewidziany jest bieg na dystansie 1 mili oraz bieg GAZ-SYSTEM na dystansie 10 km. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie pod adresem https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=177
Wpisowe do 30 sierpnia br. wynosi 50 zł.
Szczegółowe informacje i pdfregulamin biegów podane zostały na internetowej stronie OSiR Goleniów.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 24 Jul 2017 12:16:37 +0000
Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6089-ostrzeżenie-przed-intensywnymi-opadami-deszczu http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6089-ostrzeżenie-przed-intensywnymi-opadami-deszczu Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem intensywnych opadów deszczu na obszarze województwa zachodniopomorskiego od godz. 3:00 dnia 25 lipca (wtorek) do godz. 18:00 dnia 26 lipca (środa).

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Od godz. 6:00 dnia 25 lipca do godz. 6:00 dnia 26 lipca prognozuje się opady od 35 do 50 mm, lokalnie do 70 mm wody na metr kw.

Stopień zagrożenia - 2 w skali trzystopniowej.

Pełna treść ostrzeżenia i szczegółowe zalecenia są zawarte w dokumencie, dostępnym pdfna stronie UW Szczecin.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Mon, 24 Jul 2017 12:02:16 +0000
Rejestracja od sierpnia http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6088-rejestracja-od-sierpnia http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6088-rejestracja-od-sierpnia Rejestracja od sierpnia

Zgodnie z zapowiedziami, w sierpniu przy centrali telefonicznej w UGiM Goleniów zostanie zainstalowany rejestrator rozmów. Ma powściągnąć zbyt zapalczywych rozmówców, którym zdarza się obrażać pracowników urzędu.

Osoby dzwoniące do UGiM będą informowane, że rozmowy są rejestrowane, a jeśli nie godzą się na taką ewentualność – będą proszone o rozłączenie się. Takie rozwiązanie jest stosowane w wielu instytucjach i skutecznie ogranicza zapał niektórych dzwoniących, wykraczających poza ramy kulturalnego zachowania się. W razie potrzeby nagranie może posłużyć jako dowód w ewentualnym postępowaniu w stosunku do osoby obrażającej pracowników UGiM.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Mon, 24 Jul 2017 09:30:00 +0000
Srebro dla Bakana http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6087-srebro-dla-bakana http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6087-srebro-dla-bakana Srebro dla Bakana

Miłosz Bakan, strzelec z KSS LOK „Tarcza” Goleniów zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Warszawie w dniach 15-19 lipca br.

Miłosz wywalczył srebro w konkurencji 60 strzałów leżąc na odległość 50 m. W tej samej konkurencji startowała również Marta Romanowska, która zajęła siódme miejsce.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 24 Jul 2017 07:56:17 +0000
Syreny dla powstańców http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6086-syreny-dla-powstańców http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6086-syreny-dla-powstańców Syreny dla powstańców

Burmistrz Gminy Goleniów informuje, że 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 w celu wyrażenia pamięci i uhonorowania poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku zostaną włączone syreny alarmowe na terenie miasta Goleniów. Syreny zostaną włączone na okres jednej minuty.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Mon, 24 Jul 2017 07:26:02 +0000
Dwóch mistrzów Polski z Barnima http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6085-dwóch-mistrzów-polski-z-barnima http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6085-dwóch-mistrzów-polski-z-barnima Dwóch mistrzów Polski z Barnima

W ostatni piątek, pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Białymstoku (21-23.07.2017), zawodnicy UKS Barnim Goleniów wywalczyli dwa medale na dystansie 3000m z przeszkodami. Krystian Zalewski czwarty raz z rzędu zdobył złoty medal. Mariola Ślusarczyk na tym samym dystansie wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal.

Michał Rozmys w piątek bez kłopotu wygrał bieg eliminacyjny i awansował do finału biegu na 800m.Następnego dnia zwyciężył na dystansie 800m z wynikiem 1:45.70 i tym samym zapewnił sobie start w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Londynie. Wynik ten jest nowym rekordem Mistrzostw Polski.

W sobotę swój drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczył Krystian Zalewski: na dystansie 5000m uzyskał wynik 13:53,45. Krystian obronił oba tytuły mistrzowskie sprzed roku. W biegu na dystansie 5000m pań Mariola Ślusarczyk zajęła 7. miejsce uzyskując wynik 16:32,55, poprawiając swój rekord życiowy o blisko pół minuty. Po dwóch dniach rywalizacji klub UKS Barnim Goleniów zajmował 3. miejsce w klasyfikacji medalowej (3 złote i 1 brązowy medal) oraz 10. w klasyfikacji punktowej.

{gal}aktualnosci/2017/07-24-la{/gal}

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 24 Jul 2017 05:34:29 +0000
Jak zapobiec zalaniom? http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6084-jak-zapobiec-zalaniom? http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6084-jak-zapobiec-zalaniom? Jak zapobiec zalaniom?

Wiceburmistrz Henryk Zajko w piątek spotkał się z dużą grupą działkowców z kompleksu ogrodów przy ul. Bohaterów Warszawy, które pod koniec czerwca zostały zalane po obfitych opadach deszczu.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele goleniowskiego oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz spółki GWiK. Rozmawiano o przyczynach zalania ogrodów, stanie urządzeń wodnych oraz sposobach zapobieżenia ewentualnym przyszłym podobnym zdarzeniom. Działkowcy zwracali uwagę, że w całej historii ogrodów przy Bohaterów Warszawy tak silne zalanie nie miało miejsca. Sugerowali potrzebę zwiększenia średnicy przepustów pod drogami znajdującymi się w pobliżu ogrodów i większej dbałości o stan rowów melioracyjnych. Po spotkaniu jego uczestnicy pojechali na teren ogrodów, by na miejscu zapoznać się ze stanem faktycznym.

Przyszłe działania chroniące ogrody muszą jednak uwzględniać interesy właścicieli domów leżących w pobliżu strumienia przepływającego przez teren działek. Nie ma wątpliwości, że ograniczony przepływ wody przez przepusty pod drogami w dużym stopniu ochronił przed zalaniem część posesji mieszkalnych przy ul. Bohaterów Warszawy i Emilii Plater. Gdyby woda nie została zatrzymana na terenie działek, doszłoby do zalania budynków mieszkalnych. Przyszłe rozwiązania muszą uwzględniać interesy wszystkich potencjalnie zainteresowanych.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Fri, 21 Jul 2017 10:21:56 +0000
Zgłoś swojego sołtysa do konkursu na Sołtysa Roku http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6083-zgłoś-swojego-sołtysa-do-konkursu-na-sołtysa-roku http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6083-zgłoś-swojego-sołtysa-do-konkursu-na-sołtysa-roku Zgłoś swojego sołtysa do konkursu na Sołtysa Roku

14 lipca rozpoczął się plebiscyt „Sołtys Roku 2017”, organizowany wspólnie przez Województwo Zachodniopomorskie oraz Polska Press Sp. z o.o.

Celem plebiscytu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz aktywności lokalnej.

Plebiscyt ma charakter otwarty. Może do niego zostać zgłoszony sołtys z obszaru województwa zachodniopomorskiego w terminie od 14 do 27 lipca 2017 r. Głosowanie będzie odbywać się od 4 do 25 sierpnia br. w trzech formach: za pomocą SMS, aplikacji mobilnej w serwisie Facebook oraz kuponów plebiscytowych, dostępnych w papierowej wersji gazet.

Na trzech pierwszych laureatów czekają nagrody w wysokości po 5.000,00 zł oraz prezentacja sołectwa na łamach właściwego tygodnika „Głosu Dziennika Pomorza”.

Szczegóły i warunki udziału są określone w pdfzałączonym regulaminie.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Thu, 20 Jul 2017 09:48:47 +0000
Bezpłatne usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6082-bezpłatne-usługi-opiekuńcze-dla-osób-niesamodzielnych http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6082-bezpłatne-usługi-opiekuńcze-dla-osób-niesamodzielnych Bezpłatne usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych

Masz chorego w rodzinie i potrzebujesz pomocy w opiece nad nim? Fundacja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego oferuje bezpłatne usługi opiekuńcze i wynajem sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niesamodzielnych z woj. zachodniopomorskiego w ramach projektu "Bezpłatne usługi opiekuńcze w woj. zachodniopomorskim".

Masz chorego w rodzinie i potrzebujesz pomocy w opiece nad nim? Fundacja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego oferuje bezpłatne usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych z woj. zachodniopomorskiego w ramach projektu "Bezpłatne usługi opiekuńcze w woj. zachodniopomorskim".

FRSG w ramach projektu oferuje bezpłatne świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób niesamodzielnych. Usługi wykonują opiekunki, wspierane przez pracowników specjalistycznych w celu zapewnienia wsparcia merytorycznego i profesjonalnego wykonania usług. W ramach usług opiekuńczych zapewniane są m.in.: pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczna, zapewnienie kontaktów z otoczeniem, usługi treningowe w zakresie uczenia i rozwijania umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia.

Bezpłatne usługi opiekuńcze w ramach projektu dostępne są dla osób, których dochód nie przekracza 951,00 zł na osobę samotnie gospodarującą lub 771,00 zł na osobę w rodzinie. Udział w oferowanych formach wsparcia jest całkowicie bezpłatny. Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia i/lub uzyskać więcej informacji – zadzwoń: 886 468 299  lub napisz: a.napierala@fundacjarozwoju.org.

 Projekt jest współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Thu, 20 Jul 2017 09:29:52 +0000