Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
piątek, 03 marca 2017 12:03

Goleniów dobrze się zaprezentował

W tym miejscu ma powstać nowy przystanek kolejowy z przystankiem autobusowym W tym miejscu ma powstać nowy przystanek kolejowy z przystankiem autobusowym

W czwartek, 2 marca Goleniów był wizytowany przez komisję inicjatywy JASPERS, która oceniała zasadność budowy nowego przystanku kolejowego Goleniów.

Przystanek „Goleniów Park” ma być zbudowany w ramach programu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – dużego regionalnego programu komunikacyjnego, który w znacznej części będzie sfinansowany środkami Unii Europejskiej. Ma on ułatwić dojazd do pracy ludziom zatrudnionym w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Z przystanku, który będzie zlokalizowany w pobliżu wiaduktu drogowego na S3 pasażerowie korzystający z pociągów będą dowożeni do swoich zakładów pracy komunikacją autobusową.
Komisję wizytującą Goleniów oprowadzał wiceburmistrz Tomasz Banach. Przedstawił koncepcję rozwoju GPP, sieci komunikacyjnej w gminie, ale mówił też o planach dotyczących budownictwa mieszkaniowego i o zrównoważonym rozwoju miasta i gminy. Goście obejrzeli park przemysłowy i miasto, nie ukrywali dobrego wrażenia, jakie na nich zrobił Goleniów ze swoimi dokonaniami i planami na przyszłość.

JASPERS jest porozumieniem zawartym między Komisją Europejską, Europejskim bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego banku Inwestycyjnego. Jego celem jest wspieranie dużych projektów infrastrukturalnych, o znaczeniu ponadregionalnym – w tym komunikacyjnych.

jaspers1

Wiceburmistrz T. Banach z komisją oceniającą zasadność kolejowej inwestycji

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl