Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
poniedziałek, 06 marca 2017 13:14

Pomoc dla pogorzelców

Dwie rodziny poszkodowane w niedzielnym pożarze domu przy ul. Pocztowej 19 otrzymały pomoc od gminy i właścicieli goleniowskiego hotelu „Duet”. Obecnie przebywają w hotelu, wkrótce przeniosą się do lokali przygotowywanych przez gminę.

Pożar, który wybuchł w niedzielę rano na szczęście spowodował wyłącznie straty materialne. Spłonęła część klatki schodowej i kuchnia jednego z mieszkań, w której pojawił się ogień. Dwóm osobom, które mieszkały w jednym z mieszkań udało się bezpiecznie uciec z mieszkania. W drugim z lokali spała ośmioosobowa rodzina: matka z siódemką dzieci. Kobieta wyczuwszy dym nie otworzyła drzwi na korytarz, co mogłoby się skończyć przeniesieniem ognia do wnętrza mieszkania. Zadzwoniła na straż pożarną i czekała wraz z dziećmi na pomoc, która nadeszła błyskawicznie. Strażacy przy pomocy wysięgnika ewakuowali całą ósemkę przez okno z drugiego piętra. Mieszkanie, przed świętami Bożego Narodzenia wyposażone w ramach akcji „Szlachetna Paczka” - ocalało.
Obie rodziny nie wrócą już do swoich mieszkań. Otrzymają od gminy nowe lokale, które obecnie są przygotowywane do zamieszkania. Na razie poszkodowani są goszczeni w hotelu „Duet”, który zapewnił im noclegi i wyżywienie, a gminie udzielił istotnej zniżki w opłacie.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl