Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
czwartek, 09 listopada 2017 08:59

Ścieżka na Maszewskiej gotowa

Piesi i rowerzyści mają wreszcie do dyspozycji szeroką i bezpieczną drogę wzdłuż ul. Maszewskiej, na całym odcinku od przejazdu do ronda przy „Atrii”.

Ze względu na okresy bardzo intensywnego ruchu pieszych i rowerzystów drogę zaprojektowano maksymalnie szeroką – chodziło o wygodę i bezpieczeństwo. Wydzielono dwa pasy ruchu: czerwona kostka oznacza szlak dla rowerzystów, szara dla pieszych. Ścieżka, podobnie jak cała ulica, jest oświetlona.

Na ścieżce trwają jeszcze ostatnie prace budowlane, ale można z niej już korzystać bez problemu. Ścieżka łączy się ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż tzw. obwodnicy wschodniej. Ta ostatnia kończy się niestety na mniej więcej kilometr przed budowaną drogą S6 i trzeba korzystać z należącej do powiatu drogi gruntowej. Dokończenie ścieżki oraz bezpieczne połączenie jej z istniejącą ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż ul. Nowogardzkiej będzie przedmiotem rozmów burmistrza Gminy Goleniów ze starostą oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich (właściciel obwodnicy wschodniej) po zakończeniu budowy węzła drogowego przy Żółwiej Błoci.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl