Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
środa, 10 stycznia 2018 10:50

Dwie godziny z Dobą

W środę duża grupa goleniowian spotkała się w bibliotece ze znanym podróżnikiem – Aleksandrem Dobą. Policki kajakarz trzykrotnie samotnie przepłynął Atlantyk.

Spotkania z ciekawymi i znanymi ludźmi stały się specjalnością Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie. Zawsze jest na nich kilkadziesiąt osób, chcących posłuchać i porozmawiać z gośćmi znanymi z ekranu, radia czy prasy.
Aleksander Doba jest postacią bardzo ciekawą. Od lat konsekwentnie realizuje swoje plany wyprawowe: opłynął Bałtyk, opłynął Bajkał, a zasłynął na cały świat trzykrotnie przepływając w kajaku Ocean Atlantycki – takiego wyczynu nie dokonał żaden inny człowiek.
Panie z biblioteki zapraszają na kolejne spotkania. Już 20 stycznia przyjedzie do Goleniowa znana aktorka Magdalena Zawadzka. 13 lutego gościć będziemy Krystynę Jandę. Podróżniczka Elżbieta Dzikowska spotka się z goleniowianami 8 maja. W kwietniu (dokładna data jeszcze nie ustalona gościem będzie Andrzej Poniedzielski. Kolejne spotkania – w przygotowaniu.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl