Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
wtorek, 15 maja 2018 12:34

Sztandar dla strażaków

Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie było najważniejszym punktem sobotnich obchodów Dnia Strażaka. Powiatowe obchody zorganizowano w Goleniowie.

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele św. Katarzyny, potem przemarsz z orkiestrą Wood and Brass Band na plac przed komendą, gdzie odbyła się reszta uroczystości z udziałem Zachodniopomorskiego Komendanta PSP, władz powiatu i gmin wchodzących w jego skład. Goleniów był reprezentowany przez burmistrza Roberta Krupowicza.

Po wbiciu pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru, poświęceniu go i przekazaniu strażackiemu pocztowi sztandarowemu miało miejsce wręczenie odznaczeń i mianowania na wyższe stopnie służbowe wyróżniających się goleniowskich strażaków. Uroczystość zakończyła defilada.

Gmina Goleniów bardzo aktywnie wspiera działające na jej terenie Ochotnicze Straże Pożarne. Remontowane są remizy strażackie, a w ciągu kilku ostatnich lat sukcesywnie wymieniane są wozy strażackie oraz wyposażenie osobiste strażaków. Wszystkie OSP ujęte w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym dysponują już nowymi samochodami (OSP Lubczyna od niedawna ma dwa). Do wymiany został jeszcze wóz OSP Rurzyca, która nie jest elementem KSRG.

DSC 0227

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl