Dzisiaj jest: 22 Marca 2018 roku    |    Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
poniedziałek, 05 marca 2018 09:15

Prosimy wybierać!

„Dni otwarte” mają zachęcić dzieci i rodziców do podjęcia decyzji o wyborze tej, a nie innej szkoły. W środę 28 lutego prezentowała się Szkoła Podstawowa nr 2, następnego dnia gości przyjmowała Szkoła Podstawowa nr 1.

Zainteresowanie było duże, a odwiedzający szkoły nie spieszyli się z ich opuszczeniem. Rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i uczniami szkoły, dzieci brały udział w przykładowych zajęciach, można było wejść do klas i pracowni, obejrzeć przygotowane programy artystyczne.

SP nr 2 to długa tradycja, dobra renoma i zaufanie rodziców. Szkoła położona jest w centrum miasta, zawsze cieszyła się dużym powodzeniem. Od niedawna ma nową halę sportową, w ostatnie wakacje przebudowano szatnie z wejściem do szkoły. Świetne wyniki nauczania i możliwość wszechstronnego rozwoju uzdolnień uczniów zawsze były dobrą zachętą do zostania uczniem tej szkoły.
Niewątpliwym atutem SP nr 1 jest duża przestrzeń, świetne wyposażenie szkoły i mała – póki co – liczba uczniów. Nie ma tu nauki zmianowej, nie ma ścisku, jest cicho, kameralnie i przyjaźnie. Pani dyrektor Joanna Stanuch-Piotrowicz chce sprofilować szkołę jako placówkę o zacięciu artystycznym, położyć akcent m.in. na rozwijanie uzdolnień plastycznych we współpracy z GDK i Liceum Plastycznym w Szczecinie.

Kolejny Dzień Otwarty już 16 marca. Tym razem przyszłym uczniom i ich rodzicom przedstawi się Szkoła Podstawowa nr 5.

Zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli przedstawione zostały w materiale zamieszczonym na naszej stronie internetowej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl