Dzisiaj jest: 15 Czerwca 2021 roku    |    Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

telefony epuap

piątek, 25 kwietnia 2014 12:03

I nie wróci więcej?

„Ale to już było i nie wróci więcej...” śpiewał podczas swego ostatniego występu kabaret „Szafa”, (działa przy Klubie Seniora Relaks). Mimo że był to pożegnalny koncert, było kolorowo i bardzo wesoło.

„To ta chwila, kabaret Szafa do cywila” nosił tytuł program, jaki wypełnionej po brzegi sali zaprezentowali 24 kwietnia 2014 r. niemłodzi wiekiem ale młodzi duchem kabaretowicze, wzbudzając salwy śmiechu. Dlaczego na zakończenie swojej działalności się zdecydowali, próbowała wyjaśnić założycielka kabaretu i jego szefowa – Anna Łunkiewicz. Po prostu - jak mówiła – kiedyś tę „szafę” trzeba było zamknąć na klucz. Alicja Oświęcimska dodała, że zależy im też na tym, aby tak jak wchodzili na scenę na obcasach, na obcasach, a nie w rozdeptanych kapciach z niej zejść. Publiczności raczej nie przekonali, bo po zakończeniu koncertu, kiedy dziękowano „Szafie” za prawie 10 lat zabawy, apelowano do pani Ani, aby jednak tego klucza od „szafy” zbyt głęboko nie chowała. A zastępca burmistrza Henryk Zajko życzył, by pojawili się znów na scenie, na przykład jako „Szafa”- reaktywacja.

Ostatni występ, w którym razem z „Szafą” wystąpił zespół „Specyficzni”, był okazją do przypomnienia programów, jakie kabaret przez te 10 lat wystawił. A były to: „Od pieluchy do staruchy”, „Babski świat”, Dozwolone od lat 18”, „Em jak emeryt”, „Ciotki rewolucji”, „Men & woman” oraz przygotowane razem z Centrum Animacji Młodzieży i zespołem Specyficzni: „Walentynki. Lekcja miłości”, „Dzień kobiet w PRL”, „Pół żartem, pół serio”, „Czas jak rzeka”. Ze swoimi programami „Szafa” występowała nie tylko w Goleniowie. Grali w różnych miejscowościach województwa oraz w Niemczech, na scenach i przyczepach traktorowych, tańczyli na parkiecie, deskach, trawie i betonie. Najbardziej zapamiętali występ w zakładzie karnym. Trzykrotnie uczestniczyli w konkursach kabaretów, dwa razy uzyskując wyróżnienie i raz drugie miejsce w konkursie zorganizowanym przez Dom Kultury Zacisze w Warszawie.

„Jeśli z naszej strony popłynęły w waszym kierunku pozytywne emocje, radość, uśmiech i ciepło, to żegnamy się wzruszeni. Nasze spotkania – kabaretu i wspanialej, wiernej publiczności – będziemy wspominać z sentymentem, życząc wam wszystkiego najlepszego” - żegnając się z publicznością, powiedziała Anna Łunkiewicz. - „To już koniec”.

A może jednak nie...

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.