Dzisiaj jest: 27 Listopada 2021 roku    |    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 

telefony epuap

 

telefony Covid

środa, 17 czerwca 2020 10:50

Letnia Akademia Kompetencji Cyfrowych w Gminie Goleniów

Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia Akademii Kompetencji Cyfrowych. Ukończyłeś 25 lat? Chcesz rozwijać się i codzienne sprawy swobodnie załatwiać przez Internet?

Zajęcia przewidziane są zarówno dla bardziej, jak i mniej zaawansowanych. Dobieramy grupy wg potrzeb uczestników. Możliwe są również zajęcia poza Goleniowem, np. w Mostach, czy w Kliniskach Wielkich.

Wystarczy docpobrać formularz i zgłosić się do udziału w zajęciach. Przez 12 godzin (tyle trwa realizacja jednego tematu), naprawdę wiele można się nauczyć. Planujemy realizację szkoleń z następujących tematów:

Kultura w sieci - nie zwiedzisz wszystkich muzeów. Nie zobaczysz wszystkich wystaw. Ale dzięki internetowi możesz być znacznie bliżej kultury i sztuki, niż kiedykolwiek. Poznaj z nami najlepsze zasoby i oferty kulturalne polskiego i światowego Internetu.

Moje finanse i transakcje w sieci - wiemy, że kupujesz i płacisz on-line. Dowiedz się, jak sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego, rozpoznaj phishing, zacznij korzystać z platform usług elektronicznych (eZUS, ePUAP, ZIT) bankowości elektronicznej i rejestru klauzul niedozwolonych.

Mój biznes w sieci - wykorzystaj zasoby Internetu w marketingu, komunikacji, zaopatrzeniu, finansach i e-administracji. Użyj sieci społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) do promowania swojej działalności. Poznaj tajniki pozycjonowania witryn internetowych i przygotowywania materiałów reklamowych dla potrzeb internetu.

Rodzic w Internecie - zapewnij cyfrowe bezpieczeństwo swojemu dziecku. Zadbaj, by odpowiedzialnie kreowało swój wizerunek w sieci i nawiązywało bezpieczne znajomości. Poznaj pojęcia cyberbullingu, hejtu, patostreamingu i naucz się chronić przed nimi Twoje dziecko od najmłodszych lat.

pdfPobierz spis tematów i wybierz ten, który interesuje Cię najbardziej. Po wstępnym utworzeniu grup podamy planowane terminy zajęć. Najbliższe już za dwa tygodnie - weekend 27-28 czerwca br. (termin może ulec zmianie).

Dokumenty do pobrania:

docFormularz zapisu na zajęcia akademii kompetencji cyfrowych

docUpoważnienie do przetwarzania danych osobowych

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.