Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022 roku    |    Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Aktualności z miasta i gminy Goleniów

Kasa na dworcu PKP już czynna

czwartek, 24 listopada 2022 17:08

Kasa biletowa została przeniesiona do budynku goleniowskiego dworca.

W piątek, 25 listopada br. Biuro Ewidencji Ludności będzie nieczynne z powodu przerwy technicznej.

Wspólne spotkania burmistrza Krupowicza z organami prowadzącymi przedszkola niepubliczne, nauczycielami oraz zainteresowanymi mieszkańcami przyniosły kompromis.

Święto pracowników służb społecznych

wtorek, 22 listopada 2022 23:06

Burmistrz Krupowicz podziękował goleniowskim pracownikom socjalnym.

Statuetkę Zachodniopomorskiej Magnolii EFS w kategorii: „Ambasador EFS” otrzymał dyrektor goleniowskiego ZAZ - Karol Lament.
Miarą naszego człowieczeństwa nie jest nasza inteligencja, ani nasz pomysł na siebie, ani miejsce które zajmujemy. Miarą naszego człowieczeństwa jest to, jak szybko reagujemy na potrzeby innych i ile z siebie możemy dać – powiedział Karol Lament dodając, że wyróżnienie należy się całemu zespołowi Zakładu Aktywności Zawodowej.

Odjazdy autobusów z dworca PKS

czwartek, 17 listopada 2022 19:06

Od poniedziałku, 21 listopada 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej wszystkich linii (przewoźnik OLIBUS Modzelewski Sp. J.) zatrzymywać się będą na stanowiskach przy dworcu PKS oznaczonych numerami od 1 do 6 (pod zadaszeniem).

Złote Gody

środa, 16 listopada 2022 20:08

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jedenastu parom.

Świętowaliśmy Niepodległość

niedziela, 13 listopada 2022 11:50

Goleniów hucznie świętował 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów oraz 34. Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie informuje, że w dniu wczorajszym tj. 9 listopada wpłynął jeden wniosek o przystąpienie do zakupu węgla z przeznaczeniem dla goleniowskich gospodarstw domowych.

Świętujmy Niepodległość!

czwartek, 10 listopada 2022 09:16

Serdecznie zapraszamy na świętowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Goleniów. Przed nami koncerty, pochód okoliczościowy i Mila Niepodległości. Obchody rozpoczną się od Mszy patriotycznej w intencji Ojczyzny.

Defibrylator na dworcu

wtorek, 08 listopada 2022 17:51

Defibrylator AED zawisnął na ścianie budynku nowego dworca w Goleniowie. 
Zgodnie z obietnicą złożoną podczas Mistrzostw w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, Fundacja Kultury Bezpieczeństwa przekazała do użytku publicznego defibrylator AED.

Wpływy z PIT na dopłaty do wody

sobota, 05 listopada 2022 07:58

Na konto Gminy Goleniów wpłynęła pierwsza rata z przyznanej kwoty ponad 5,7 mln zł. z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych.
Całość, czyli 5 713 663,34 zł. zostanie przekazane na konto spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja w ramach dopłat wody i ścieków.

2 listopada o godz. 12.00 w siedzibie GTBS została podpisana umowa na realizację II etapu budowy wielorodzinnych bloków przy ul. Wytwórczej-Stargardzkiej w Goleniowie.

Od 01.11.2022 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy.

Zachodniopomorski Lider NGO - konkurs

czwartek, 03 listopada 2022 12:50

Do 13 listopada można skladać zgłoszenia w konkursie "Zachodniopomorski Lider NGO" na najlepsze inicjatywy zrealizowane przez zachodniopomorskie organizacje pozarządowe w 2021 r.

Budynek dworca autobusowo-kolejowego otwarty

środa, 02 listopada 2022 14:27

W czwartek, 3 listopada punktualnie o 5.30 otworzą się drzwi nowego budynku dworca w Goleniowie.

Zastępczyni Burmistrza Anita Jurewicz z Jadwigą Kubinowską-Lis odwiedziły groby tych, którzy w szczególny sposób zaznaczyli swoją obecność w historii Goleniowa.

Zmiana organizacji ruchu w Dzień Wszystkich Świętych

poniedziałek, 31 października 2022 12:17

Ze względu na spodziewany duży ruch pieszych wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza. Zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ulica Przestrzenna na wysokości cmentarza komunalnego.

Bezpłatna komunikacja miejska na cmentarz

czwartek, 27 października 2022 08:37

Gmina Goleniów, wzorem ubiegłych lat, w najbliższy weekend oraz w Dzień Wszystkich Świętych uruchomi linię specjalną S-2 bezpłatnej komunikacji miejskiej, kursującej na trasie dworzec PKS - Przestrzenna (cmentarz) - dworzec PKS, przez: ul. Puszkina i ul. Armii Krajowej.

Beneficjenci, którzy złożyli wnioski w pierwszym naborze programu „Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR", mogą od dziś (czwartek, 28 października) odbierać przyznany sprzęt komputerowy. 
Laptopy można odbierać w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej "Żółty Domek", ul. Pocztowa 2 wyłącznie po kontakcie telefonicznym pod tel. 531 161 231.

Strona 1 z 241

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.