Dzisiaj jest: 13 Maja 2021 roku    |    Imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

telefony epuap

wtorek, 08 listopada 2011 07:00

93 Rocznica Odzyskania Niepodległości na Biegowo w Goleniowie

Jak co roku 11 listopada w Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Goleniowie odbędą się uliczne biegi p.n Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg Gaz-System S.A na 10 km. W zawodach biorą udział wszyscy, począwszy od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a kończąc na amatorach i zawodowcach którzy zmierzą się z dystansem 1 mili (1609 m), czy 10 km. Trasy biegowe posiadają atesty PZLA, a więc uzyskiwane wyniki będą klasyfikowane w tabelach wyników 2011 roku.

W tym roku gośćmi honorowymi będą następujący znani sportowcy: Konrad Wasilewski - wioślarz czwórki podwójnej, mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, czterokrotny mistrz świata, mistrz Europy, Marcin Lewandowski - lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 800 metrów, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata, uczestnik Igrzysk Olimpijskich i Damian Zieliński kolarz torowy, który w tym roku z kolegami z klubu zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w drużynowym sprincie olimpijskim. Goście honorowi biegać będą z przedszkolakami.
W Goleniowie na trasie biegowej zobaczymy najlepszych zawodników z Polski. Na dystansie 1 mili pobiegną: Marcin Lewandowski mistrz Europy, Leszek Zblewski wielokrotny mistrz Polski czy Karolina Waszak młodzieżowa mistrzyni Polski na 5000 m.
Natomiast w Biegu Gaz - System S.A na 10 km zobaczymy: Agnieszkę Ciołek - mistrzynię Polski na 10 km, Henryka Szost mistrza Polski na 10 km, Akadiusza Gardzielewskiego wicemistrza Polski na 10 km, Łukasza Kujawskiego mistrza Polski na 5 km, Radosława Kleczeka wicemistrza Polski na 10 km i mistrza Polski na 5 km, czy Krystania Zalewskiego brązowego medalistę Mistrzostw Europy i wicemistrza Polski na 3 km z przeszkodami.

Do obu biegów zgłosili się również biegacze z Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Węgier, czy Kenii. W większości są to mistrzowie swoich krajów na tych dystansach. Możemy więc być świadkami fascynującej sportowej rywalizacji i dobrych wyników, które mogą paść w Goleniowie.
Honorowy Patronat nad XXIII Goleniowską Milą Niepodległości sprawuje Polski Komitet Olimpijski i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Goleniowska Mila Niepodległości rozpocznie się oficjalnym otwarciem przez Burmistrza Gminy Goleniów o godz. 10.30. Później biegi dzieci i młodzieży od godz. 11.00, bieg open na 1 milę o godz. 14.00 i bieg open na 10 km o godz. 14.30. Wszystkich biegaczy obowiązuje zapoznanie się z regulaminem i dokonanie rejestracji w biurze zawodów na Plantach miejskich ul. Konstytucji 3 Maja w dniu biegów od godz. 8.00 do 12.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych goleniowskich biegach. Liczy się aktywne spędzenie czasu wolnego i uczczenie tej ważnej dla Polski rocznicy na biegowo. Oprócz nagradzania zwycięzców, nagradzamy wszystkich uczestników biegów, którzy otrzymują pamiątkowe medale, dyplomy i wiele innych upominków ufudowanych przez sponsorów biegów. A ci którzy w tym roku jeszcze nie pobiegną niech dopingują zmagających się z trasą i własnymi słabościami zawodników. Zapraszamy wszystkich na XXIII Goleniowską Milę Niepodległości i Bieg Gaz-System S.A na 10 km. Szczegółowy program i regulamin zawodów na stronie internetowej organizatora biegów Ośrodka Sportu i Rekreacji www.osir.goleniow.pl baner w aktualnościach XXIII Goleniowska Mila Niepodległosci. Do zobaczenia na trasie biegowej. Pobiegnij z nami.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.