Dzisiaj jest: 13 Maja 2021 roku    |    Imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

telefony epuap

wtorek, 21 czerwca 2016 06:44

Maks Cymerman najlepszym żeglarzem w Giżycku

Najlepsza dziesiątka regat Najlepsza dziesiątka regat

Doskonałą formę zaprezentowali w Giżycku zawodnicy UKS Barnim Goleniów, w klasie Optimist. Regaty odbywały się w terminie 17-19 czerwca 2016 r. i były czwartą eliminacją cyklu regat zaliczanych do Energa Sailing Cup. Aż trzech naszych żeglarzy znalazło się w pierwszej dziesiątce regat. Wygrał Maksymilian Cymerman, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze. 

Filip Miłoszewski (aktualny lider rankingu Pucharu Polski) zajął 6 miejsce, a Marcel Misiaszek był dziewiąty. Maks wygrał dzięki równemu żeglowaniu we wszystkich 7 wyścigach. Najgorszy wyścig ukończył na 6 miejscu. Chłopcy na każdych regatach potwierdzają swoją świetną dyspozycję i już teraz zapewnili sobie start w wielkim finale Energa Sailing Cup w Sopocie. Przed nimi start w ostatniej eliminacji w Charzykowach.

ENERGA Sailing Cup to cykl regat w klasie Optimist, w których ścigają się starsi, doświadczeni żeglarze, stojący u progu profesjonalnej kariery sportowej. Zawody rozgrywane w ramach cyklu zaliczane są do Pucharu Polski klasy Optimist. Udział w nich biorą zawodnicy Grupy A, czyli ścisłej krajowej czołówki. W każdych regatach startuje około 100 zawodników rywalizujących w Grupie A, którzy walczą o punkty klasyfikacji generalnej. Najlepszych 40 żeglarzy awansuje do Wielkiego Finału, rozgrywanego w Sopocie.
Zwycięzcy Wielkiego Finału i klasyfikacji generalnej cyklu otrzymują stypendia na zakup sprzętu sportowego: od 1 000 do 6 000 złotych dla 10 najlepszych zawodników klasy Optimist oraz 15 000 złotych dla 2 najlepszych dziewcząt i 2 najlepszych chłopców zmieniających klasę Optimist na wyższą. Stypendyści Energa Sailing otrzymują również stypendia „progresywne”, przyznawane w kolejnych latach, po przejściu do wyższych klas żeglarskich.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.