Dzisiaj jest: 15 Maja 2021 roku    |    Imieniny: Zofia, Jan, Izydor

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

telefony epuap

poniedziałek, 20 czerwca 2016 10:08

Seniorzy na basenie

Tekst i foto: Maria Palica Tekst i foto: Maria Palica

W sobotę 18 czerwca na pływalni „Fala” przeprowadzone zostały zawody pływackie dla osób w wieku powyżej 60 lat. Po raz pierwszy w Goleniowie.


Zawody zorganizował nasz UTW, a udział w nich wzięły: UTW Kamień Pomorski, UTW Myślibórz, UTW Stargard, UTW Police, Stowarzyszenie Kobiet „Ewa” („Amazonki”) Goleniów, Stowarzyszenia „Relaks” Goleniów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Goleniów oraz UTW Goleniów, łącznie 52 osoby. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Robert Krupowicz.

Głośno dopingowani pływacy (kobiety i mężczyźni) rywalizowali na dwóch dystansach – 50 m i 100 m oraz w sztafecie 4 x 50 m, w trzech kategoriach wiekowych: 61 – 65 lat, 66 – 70 lat i powyżej 70 lat. Najstarszą zawodniczką była 85-letnia Jadwiga Nowadczyk ze Stowarzyszenia „Relaks” i chociaż w swoim „biegu” była ostatnia, to na mecie została przyjęta z takim aplauzem, że niejeden zawodowy pływak mógłby jej pozazdrościć. W tych zawodach zresztą nie chodziło o to, by bić rekordy, ale żeby poczuć adrenalinę w rywalizacji z innymi, a przy okazji dobrze się bawić. I to się zarówno organizatorom jak i uczestnikom udało, bo wszyscy odnosili się do siebie z życzliwością i wzajemnie dopingowali, niezależnie od tego, kto kogo reprezentował.

Punktacja oczywiście była prowadzona i trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji uhonorowano dyplomem i drobnym upominkiem. Medale „Srebrne żabki” były dla wszystkich, niezależnie od tego jakie miejsce zajęli, bo zdobyte przez poszczególnych zawodników punkty liczone były do klasyfikacji drużynowej. Oto ona: I i Puchar Burmistrza – UTW Stargard, II – UTW Goleniów, III – UTW Police, IV – UTW Myślibórz, V – Amazonki Goleniów, VI – UTW Kamień Pom., VII – PZERiI Goleniów, VIII - „Relaks” Goleniów. Imprezę zakończył wspólny obiad w Karczmie „U Uli i Jędrka”.

Zawody pływackie zorganizowane zostały w ramach realizowanego przez nas projektu „Sprawni w jesieni życia” współfinansowanego przez Gminę Goleniów. Pływalnię nieodpłatnie udostępnił Zarząd Powiatu.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.