Dzisiaj jest: 18 Października 2021 roku    |    Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 

telefony epuap

 

poniedziałek, 06 lutego 2012 10:29

Biała niedziela

Blisko 200 osób skorzystało w niedzielę (5 lutego) z możliwości uzyskania porady lekarza specjalisty. "Białą Niedzielę" z okazji Światowego Dnia Chorego zorganizowała po raz szósty goleniowska Akcja Katolicka.

Podobnie jak w latach poprzednich, do akcji przyłączyły się dwie największe przychodnie - Polmed i Profi-Med, a także Szpital Powiatowy (6 lutego) i Gabinet Ginekologiczno-Położniczy przy ul. Sportowej oraz - po raz pierwszy - NZOZ Fizjoterapia i Rehabilitacja "Fala" i Ośrodek Wczesnej Interwencji przy Profi-med. Porad udzielało 19 lekarzy różnych specjalności, 7 fizjoterapeutów, audioprotetyk, logopeda, pedagog i psychiatra. Honorowy patronat nad akcją objął burmistrz Robert Krupowicz.
Tłumów w tym roku nie było, na rozmowę ze specjalistą oraz uzyskanie porady nie trzeba więc było długo czekać. W Profi-Medzie oraz w "Rehabilitacji' obowiązywały wcześniejsze zapisy i pacjenci mieli wyznaczone godziny przyjęcia, w Polmedzie niewielkie kolejki były tylko do okulisty i ortopedy, do pozostałych lekarzy wchodziło się "z marszu". Mirosław Wyrąbkiewicz, główny organizator "Białej Niedzieli", spodziewał się co prawda większego zainteresowania goleniowian akcją, ale z jej przebiegu jest zadowolony. Było spokojnie, a pacjenci wychodzili z gabinetów usatysfakcjonowani, bowiem lekarze mogli poświęcić im znacznie więcej czasu niż zwykle.
Lekarze udzielali porad przez 3 - 4 godziny. Otrzymali za to pisemne podziękowania od burmistrza, plakietkę oraz różę, a od uczniów Szkoły Muzycznej - muzyczny upominek.
W organizacji "Białej Niedzieli" pomogło kilkunastu sponsorów, którym również oficjalnie podziękowano.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.