Dzisiaj jest: 22 Października 2021 roku    |    Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 

telefony epuap

 

czwartek, 17 kwietnia 2014 11:26

Mistrz parkowania

Wczoraj (16 kwietnia 2014 roku) kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała wyczyny kierowcy półciężarówki, który zagroził bezpieczeństwu w ruchu drogowym, parkując w poprzek jezdni na przejściu dla pieszych.

Operator monitoringu w Straży Miejskiej, tak ten fakt odnotował: „Obserwując obraz z kamery umieszczonej na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Andersa, zauważyłem, że przed budynkiem nr 20 przy ul. Konstytucji 3 Maja w poprzek jezdni parkuje biały samochód dostawczy. Pojazd ten parkował centralnie na przejściu dla pieszych, zajmując całą szerokość pasa ruchu i zmuszając innych kierujących do jazdy przeciwległym pasem ruchu i przekraczania linii podwójnej ciągłej oraz powodując ogólne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Kierowca odbierał z tego budynku jakiś pakunek i w tym celu otworzył tylną burtę pojazdu, zajmując całą szerokość chodnika i uniemożliwiając pieszym przejście”.

Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol Straży Miejskiej, samochód stał już wtedy na ul. Zielona Droga. Kierowca tłumaczył strażnikom, iż musiał tak ustawić samochód, gdyż odbierał z Banku Spółdzielczego sejf. Stwierdził ponadto, że w chwili gdy parkował na ulicy Konstytucji 3 Maja, przejeżdżał patrol policji, który nie zareagował i „tylko Straż Miejska się czepia”. Zapis monitoringu nie potwierdza jednak, żeby w tym czasie radiowóz policyjny przejeżdżał ul. Konstutucji 3 Maja.

Strażnicy miejscy ukarali sprawcę wykroczenia mandatem w wysokości 300 zł. Ten jednak odmówił przyjęcia mandatu i w tej sytuacji sprawa trafi do sądu.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.