Dzisiaj jest: 2 Lipca 2022 roku    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 
Miasto i Gmina

Burmistrz Gminy Goleniów ogłasza nabór na stanowisko pracy: Aplikant w Straży Miejskiej w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

XLIX sesja Rady Miejskiej

wtorek, 28 czerwca 2022 05:52

W środę, 29 czerwca br. o godz. 10.00 rozpocznie się XLIX sesja Rady Miejskiej. W programie sesji znalazło się m.in. czternaście projektów uchwał.

Przerwa w dostawie wody

wtorek, 14 czerwca 2022 10:44

PEC sp.z o.o. informuje, że w związku z koniecznością wykonania przeglądu technicznego urządzeń stacji transformatorowej 15/0,4 kV zasilającej obiekty i urządzenia Ciepłowni Rejonowej w dniu 21 czerwca 2022 r. (wtorek) w godz. 8.00 – 16.00 nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej.

W ramach prac przygotowawczych nad Strategią Rozwoju Ponadlokalnego SOM, prowadzone jest badanie lokalnej opinii społecznej w zakresie kluczowych problemów i potrzeb rozwojowych naszego obszaru. Pomoże ono nakreślić kierunki rozwoju zarówno Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego jako całości, jak i Gminy Goleniów w perspektywie kolejnych kilku lat.

Zestawienie zajęć wakacyjnych 2022

czwartek, 02 czerwca 2022 06:59

 

Przedstawiamy zestawienie kolonii i półkolonii, obozów oraz innych możliwości spędzenia nadchodzących wakacji. Organizatorami tegorocznego wypoczynku są instytucje, organizacje pozarządowe działające na terenie Gminy Goleniów oraz prywatni przedsiębiorcy.

XLVIII sesja Rady Miejskiej

wtorek, 24 maja 2022 06:42

W środę, 25 maja br. o godz. 10.00 rozpocznie się XLVIII sesja Rady Miejskiej. W programie sesji znalazło się m.in. trzy projekty uchwał.

Transmisja obrad dostępna będzie na stronie internetowej www.goleniow.pl, a nagranie z sesji zamieszczone będzie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie.

Projekty uchwał, które będą przedmiotem obrad podczas najbliższej sesji, są zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM.

Do 30 czerwca 2022 r. na właścicielach i zarządcach budynków, w których znajdują się źródła ciepła wytwarzanego przez spalanie paliw, spoczywa obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Deklaracje pozwolą przeprowadzić inwentaryzację źródeł ciepła i spalanych paliw. Składanie deklaracji jest obowiązkowe. Aby złożyć deklarację, wejdź na Portal Teleinformatyczny Głównego Zarządu Nadzoru Budowlanego.
Jak złożyć deklarację? Jakie informacje w niej podać? - wszelkie pytania w tej sprawie należy kierować do przedstawicieli Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informujemy, że w związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 27 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa ( Dz. U. z 2022 r. poz. 930) zmianie uległy wzory wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy (świadczenie 40 zł dziennie za osobę).

Bezpłatny kurs języka polskiego

wtorek, 03 maja 2022 10:33

Запрошуємо всіх бажаючих на курс польскої, який розпочинається вже в травні / Zapraszamy na bezpłatny kurs języka polskiego, który startuje już w maju.

Od 28 do 30 kwietnia w Goleniowie z inicjatywy Jarosława Jancelewicza odbędzie się konferencja naukowa poświęcona stosunkom polsko-czeskim i nie tylko pn. "Dziedzictwo kulturowe Goleniowa i regionu a tradycje kontaktów polsko/pomorsko-czeskich".

XLVII sesja Rady Miejskiej

poniedziałek, 25 kwietnia 2022 07:34

We wtorek, 26 kwietnia br. o godz. 10.00 rozpocznie się XLVII sesja Rady Miejskiej. W programie sesji znalazło się m.in. trzynaście projektów uchwał i sprawozdania z działalności instytucji gminnych.

Konsultacje społeczne

środa, 20 kwietnia 2022 13:47

Jesteś mieszkańcem wsi Kliniska Wielkie, Ininka albo Bolesławice? Weź udział w konsultacjach społecznych w sprawie ustalenia nazw urzędowych miejscowości.

Spółka Met-Instal wybuduje przesyłową kanalizację sanitarną z miejscowości Mosty do PG "Wysypisko" w Podańsku.
Umowę z wykonawcą podpisał dziś o godz. 9.30 zastępca burmistrza Tomasz Banach w obecności dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego – Anny Pawlak.

Od wtorku, 19 kwietnia punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy zostaje przeniesiony z hali OSiR do Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie i będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15.30.

Uwaga: ponieważ gościmy w gminie i w Polsce  uchodźców wojennych, w Goleniowie nie włączymy syren alarmowych. Tragedię w Smolensku, a jednocześnie ofiary rosyjskiej agresji w Ukrainie uczcimy minutą ciszy o godz. 8.41.

Zmarł Piotr Podgórski

poniedziałek, 04 kwietnia 2022 12:18

31 marca 2022 r., na 2 dni przed ukończeniem 98 lat zmarł Piotr Podgórski.

XLVI sesja Rady Miejskiej

wtorek, 29 marca 2022 11:21

W środę, 30 marca br. o godz. 10.00 rozpocznie się XLVI sesja Rady Miejskiej. W programie sesji znalazło się m.in. piętnaście projektów uchwał.

Kwalifikacja wojskowa 2022

wtorek, 22 marca 2022 14:06

Od 4 kwietnia do 8 lipca 2022 r. przeprowadzana będzie kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa zachodniopomorskiego dla rocznika 2003. W Goleniowie punktem prowadzenia kwalifikacji będzie Szpitalne Centrum Medyczne Sp. z o.o., mieszczące się przy ul. Nowogardzkiej 2.

W Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie uruchomiony został punkt foto, w którym można bezpłatnie wykonać zdjęcie, będące załącznikiem do wniosku o nadanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Warunkiem koniecznym jest składanie wniosku w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie, pl. Lotników 1.

Podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa oraz obywatelom Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu.

Strona 1 z 163

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.