Dzisiaj jest: 14 Września 2024 roku    |    Imieniny: Roksana, Bernard, Cyprian

Nagroda Specjalna Burmistrza Gminy Goleniów "Barnim"

Pomysłodawcą wyróżnień statuetką "Barnima" był Burmistrz Andrzej Lewek. Zarząd Gminy stanowił Kolegium przyznające nagrodę. Jest ona corocznym uhonorowaniem dokonań, z których mieszkańcy naszej gminy mogą być dumni, i które uważają za godne naśladowania. Kolegium ocenia osiągnięcia indywidualne i zbiorowe firm i instytucji, aktywną postawę prospołeczną, doniosłość promocyjną w kraju i zagranicą. Statuetki są widocznym znakiem szacunku goleniowskiego środowiska dla osób wyróżnionych.

Przyznawane są także "Barnimy Honorowe" za wieloletnie osiągnięcia.

Dotychczas nagrodę "Barnima" otrzymali:

Rok 1999

Sport: Ewa Durska, Michał Dutka, Franciszek Harbacewicz ("Barnim Honorowy"),
Komitet Organizacyjny Goleniowskiej Mili Niepodległości ("Barnim Honorowy");
Kultura: Daniel Jacewicz, Zbigniew Łukaszewski ("Barnim Honorowy"),
Henryk Banasiewicz ("Barnim Honorowy");
Gospodarka: Czesław Sawicki, Antero Westergen ("Barnim Honorowy");
Całokształt -"Barnim Honorowy": Ksiądz Wojciech Necel.

Rok 2000

Sport: Sylwester Czerwiński, Józef Stankiewicz ("Barnim Honorowy");
Kultura: Teatr "Brama", Stanisław Szulc ("Barnim Honorowy");
Gospodarka: Bernard Uchman, Marek Mikłasz, Marian Dratwiński ("Barnim Honorowy");
Całokształt -"Barnim Honorowy": Ksiądz Bogdan Schmidt.

Rok 2001

Sport: Michał Buniak, Waldemar Nowotny ("Barnim Honorowy");
Kultura: Tadeusz Pawłowski,Władysław Rybarski ("Barnim Honorowy");
Gospodarka: Jednostka Wojskowa z Mostów, Marianna Król ("Barnim Honorowy");
Działalność społeczna: Feliksa Żukowska, Janusz Łotocki (pośmiertnie);
Wydarzenie roku: Komitet Organizacyjny Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Rok 2002

Sport: Adam Ratajczyk, Zbigniew Sokołowski;
Gospodarka: "Drobimex Heintz", "Asprod";
Kultura i sztuka: Aleksandra Holz, Władysław Szymański, Zespół Pieśni i Tańca "Ina";
Oświata i wychowanie: Grzegorz Bachorz, Związek Harcerstwa Polskiego;
Wydarzenie roku: otwarcie Kompleksu Wodno Rekreacyjnego "Fala".

Rok 2003

Sport i kultura fizyczna: Komitet Organizacyjny XV Mili Niepodległości, Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej "Goleniów CUP";
Kultura i sztuka: Goleniowski Dom Kultury; Państwowa Szkoła Muzyczna I - go stopnia w Goleniowie;
Gospodarka: Swedwood Poland;
Oświata i wychowanie: Dorota Gąsior;
Działalność społeczna: Leszek Szczypiór prezes Stowarzyszenia "Samarytanin II";
Wydarzenie roku: Autobus Kulturalny Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie.

Rok 2004

Gospodarka: Firma DROBIMEX - zakład w Goleniowie
Kultura i sztuka:
Pastewska Natalia - wokalistka - studentka Akademii Muzycznej w Katowicach
Oświata i wychowanie: Szkoła Podstawowa w Komarowie.
Sport i kultura fizyczna:
Michał Buniak
Działalność społeczna: Marian Kostrzewa
Wydarzenie roku:
Realizacja projektu "Historia w kamieniach zapisana"
Całokształt działalności: Sylwester Górzny - działacz sportowy

Rok 2005

Gospodarka: BALTIC SPINNING Sp. z o.o. w Łozienicy - pierwszy wybudowany w Goleniowskim Parku Przemysłowym zakład, produkujący przędzę dywanową i zatrudniający obecnie 55 osób. Belgijski inwestor, mimo krótkiej obecności na naszym terenie, dał się już też poznać jako podmiot wspierający różnorakie inicjatywy środowiskowe.
Kultura i sztuka: Stowarzyszenie Odnowy Wsi "ZAPIECEK" w Danowie - integrujące w różnorakich działaniach mieszkańców Danowa. "Zapiecek" jest organizatorem cyklicznych spotkań poetyckich, w których biorą udział ludzie pióra z całego województwa.Stowarzyszenie udowodniło, że tzw. wysoką kulturę można tworzyć wszędzie, nawet w małym Danowie.
Sport i kultura fizyczna: Grupa nauczycieli wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie (Krzysztof Mańkowski, Jan Staniucha, Małgorzata Zajko, Anna Szmuc i Zofia Bauer) - dzięki nim SP 4 w 2005 roku we współzawodnictwie sportowym szkół zajęła I miejsce w województwie, pokonując 343 szkoły z całego województwa, w tym  renomowane szkoły sportowe ze Szczecina i Koszalina.
Działalność społeczna: Krystyna Woźniak - prezes UKS SIGMA i działaczka Stowarzyszenia Odnowy Wsi "Zapiecek" w Danowie - to z jej inicjatywy utworzony został klub sportowy SIGMA, świetlica środowiskowa TPD i stowarzyszenie "Zapiecek". Jest głównym motorem tego, co w Danowie się dzieje, a do pracy dla samych siebie i innych potrafiła zachęcić wielu mieszkańców tej wsi.
Oświata i wychowanie: Zespół nauczycielek Przedszkola Integracyjnego nr 6 w Goleniowie - od kilku lat skutecznie realizują ideę wychowania i kształcenia dzieci w integracji z dziećmi niepełnosprawnymi. Z ich inicjatywy w 2005 roku utworzono "salę doświadczania świata" oraz punkt konsultacyjno-terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.
Wydarzenie roku: I Festiwal Hanzeatycki - największa impreza promocyjna i rekreacyjna, jaka dotychczas w Goleniowie była organizowana. Jak się szacuje, uczestniczyło w niej ok. 50 tys. mieszkańców naszego miasta, gości i turystów, przedstawiciele 15 miast w Polski i Europy, 33 grupy kulturalne, 70 firm i instytucji.
Całokształt działalności: Wiesław Krause - instruktor Goleniowskiego Domu Klutury, w którym  pracuje prawie 40 lat. Jest pomysłodawcą i organizatorem dużych i prestiżowych imprez - Międzynardowego Festiwalu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży oraz Konkursu Modeli Kartonowych, a także "ojcem" sukcesów goleniowskich modelarzy kartonowych
Władysław Wasylinka - wieloletni dyrektor Miedzyszkolnego Ośrodka Sportowego, obecnie powiatowy koordynator sportu. Znakomity wychowawca młodzieży i trener, dzięki niemu Goleniów od lat "stoi" żeńską siatkówką. Jest organizatorem Powiatowej Ligi Amatorskiej Siatkówki oraz współorganizatorem międzynarodowego turnieju siatkarskiego Goleniów Cup.
Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Goleniów - OSP, mające już 60-letnią historię, to organizacja, która zawsze niosła pomoc w sytuacjach zagrożenia. I chociaż podstawowym  obowiązkiem strażaków jest ratowanie mienia i życia ludzkiego, nie unikają zaangażowania w działalność kulturalną, sportową i społeczną. Są po prostu tam, gdzie być powinni.

Rok 2006

Gospodarka - Jakub Klonek i Andrzej Krawczyk z NZOZ PROFIMED,
Kultura i sztuka - Ewa Lisińska - nauczyciel Sztuki w Gimnazjum nr 2 w Goleniowie,
Sport i kultura fizyczna - Jacek Kostrzeba - jeden ze współorganizatorów największej imprezy sportowej w regionie "Goleniowskiej Mili Niepodległości",
Oświata i wychowanie - Daria Trusz wraz z grupą uczniów Szkoły Podstawowej w Komarowie,
Działalność społeczna - Klub Seniora RELAKS,
Wydarzenie roku - Orkiestra dęta "Wood & Brass Band Goleniów"

Rok 2007

Kultura i Sztuka - Anna Malesza
Oświata i Wychowanie - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Zachodniopomorski w Szczecinie
Sport i Kultura Fizyczna - Karolina Waszak
Gospodarka - PHU Farmer w „Rurzycy”
Działalność Społeczna - Krystyna Bielecka – Zagórna
Całokształt Działalności - Kapela Goleniowska, Władysław Wasylinka, Irena Sobańska (PKPS)

Rok 2008

Człowiek Roku - Krystian Zalewski
Firma Roku - Firma Handlowo - Usługowa MULTI PROJEKT
Wydarzenie Roku - Otwarcie Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w Goleniowie

Rok 2009

Człowiek Roku - Krystyna Woźniak, Beata Majdak
Firma Roku - LM Glasfiber Poland sp. z o.o
Wydarzenie Roku - VI Festyn Goleniowskich Organizacji Pozarządowych "Profilaktyka to życie"

Rok 2010

Człowiek Roku: Paweł Cięszczyk
Wydarzenie Roku: Kampania społeczna "Disco Relax"

Rok 2011

Człowiek Roku: Paweł Bartoszewski
Wydarzenie Roku: obchody X-lecia chóru Collegium Vocale
Firma Roku: PPHU GEOMEL – Zbigniew Symonowicz

Burmistrz przyznał także dwie nagrody specjalne za nietuzinkowe dokonania dla Zbigniewa Sokołowskiego oraz Radosława Kowalczyka.

Rok 2012

Człowiek Roku: Bożena Wilińska
Firma Roku: Lesław Pawłowski

Bożena Wilińska od 20 lat organizuje obozy letnie na poligonie w Drawsku. Ich uczestnikami są dzieci z rodzin niezamożnych, domów dziecka i inne pokrzywdzone przez los. W obozach tych, każdego roku uczestniczy do 100 dzieci.

Lesław Pawłowski prowadzi niedużą firmę ogólnobudowlaną. Bardzo aktywnie wspiera różnego rodzaju działania społeczne, kulturalne i sportowe. Jest również Przewodniczącym Rady Osiedla Helenów. Oboje na swe wyróżnienia zasłużyli wieloletnią, systematyczną i bezinteresowną pracą.

Rok 2013

Człowiek Roku: Aneta i Dariusz Gapińscy z Klinisk Wielkich, za organizację dwóch dużych imprez: 27-godzinnego biegu (jego efektem jest decyzja o budowie sztucznej bieżni na stadionie) oraz Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

Firma Roku: Nadleśnictwo Kliniska za to, że podjęło ryzyko i zaufało grupie lokalnych biegaczy amatorów i włączyło się do organizacji Maratonu Puszczy Goleniowskiej, służąc wsparciem finansowym i logistycznym.

Wydarzenie Roku: Maraton Puszczy Goleniowskiej, impreza sportowa o charakterze ponadregionalnym, wysoko oceniona przez jej uczestników. Nagrodę tę otrzymały: Stowarzyszenie ProGDar Maraton Team Kliniska Wielkie oraz Nadleśnictwo Kliniska. Maraton Puszczy Goleniowskiej będzie imprezą cykliczną.

Niezależnie od nagród regulaminowych, Burmistrz Gminy Goleniów postanowił uhonorować nagrodą specjalną Klausa Roppela, prezesa Spółki „Drobimex” za budowanie rozpoznawalnej marki i promowanie Goleniowa nie tylko na rynku krajowym, ale i na świecie.

 

Rok 2014

Joanna Kalinowska - inspiratorcka i realizatorka koncertów wg własnej koncepcji i na profesjonalnym poziomie, założycielka i instruktorka folkowej grupy „Alepak", odnoszącej sukcesy w ogólnopolskich konkursach. W 2014 r. z jej inicjatywy nagrana została płyta z kolędami „Ciesz się Ziemio" w wykonaniu goleniowskich zespołów.


Krystian Zalewski – lekkoatleta, który w 2014 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz na 5000 m i tytuł Wicemistrza Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Agata Kiziuk – prezes goleniowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W efekcie jej działań w 2014 roku w podgoleniowskim Budnie wybudowane zostało przytulisko dla bezdomnych psów i kotów. Prowadzi też szeroko zakrojoną akcję edukacyjną wśród najmłodszych, ucząc ich właściwego stosunku do zwierząt.

Nagrodę specjalną „Barnim" otrzymała firma Serwach za rewitalizację obiektów po byłej Fabryce Mebli oraz wspieranie różnorodnych działań społecznych. Powstała w 1996 roku rodzinna firma, obecnie zatrudnia 130 osób, a jej produkty znane są w całej Polsce.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.