Dzisiaj jest: 27 Września 2020 roku    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

Wyświetlenie artykułów z etykietą: solectwa
środa, 16 września 2020 11:07

W październiku szczepienia przeciw grypie

Gmina Goleniów od kilku lat finansuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie, adresowany do goleniowskich seniorów. Cieszy się on dużym zainteresowaniem i w tym roku będzie kontynuowany.

piątek, 04 września 2020 06:57

Kąty z grantem Marszałka

Sołectwo Kąty z naszej gminy wygrało pomoc finansową w wysokości 10 tys. zł w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty Sołeckie 2020" projekt pn "Kąty dostępne dla wszystkich".

środa, 02 września 2020 08:13

Na gorącym uczynku

We wtorek, 1 września w godzinach popołudniowych na gorącym uczynku patrol Straży Miejskiej ujął sprawcę wyrzucenia gruzu poremontowego na terenie gminnym nieopodal drogi Podańsko-Budno.

Dział: Straż Miejska
wtorek, 01 września 2020 11:09

Goleniów is coool!

1 września za pasem, więc wracamy do akcji "Goleniów is coool!" - zwrotu kosztów przejazdów komunikacją miejską w miejscu nauki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dział: Miasto i Gmina

Od 1 września 2020 r. nastąpi korekta rozkładu jazdy bezpłatnej goleniowskiej komunikacji miejskiej.

wtorek, 25 sierpnia 2020 09:41

Radni blokują odbiór śmieci z gminy

9 radnych Rady Miejskiej zagłosowało przeciwko planowi rozwiązania problemu wywozu śmieci z gminy Goleniów. Decyzja radnych oznacza konsekwencje dla całej gminy. Dotychczasowa umowa z PGK kończy się 11.września. Od 12. września wszystkie miejscowości gminy pozostaną bez możliwości odbioru śmieci.

środa, 12 sierpnia 2020 09:30

Rusza Zachodniopomorski Pakiet Grantowy

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie 17 sierpnia 2020 r. rozpocznie nabór wniosków do Zachodniopomorskiego Pakietu Grantowego. To długo wyczekiwana data dla mikro- i małych przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego, którzy w konkursie mają szansę na otrzymanie bezzwrotnej pomocy finansowej. Od piątku dostępny jest także testowy generator wniosków.

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 06:58

Zapraszamy na prezentację Programu "Rozwój Lokalny"

Gmina Goleniów przystąpiła do naboru projektów w ramach Programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Jest szansa na pozyskanie dla Goleniowa kwoty nawet kilku milionów euro.

piątek, 10 lipca 2020 08:08

Odpady wielkogabarytowe

Informujemy, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych prowadzona będzie w systemie objazdowym zgodnie z obowiązującym harmonogramem zamieszczonym na internetowej stronie PGK Goleniów.
Odpady wielkogabarytowe mieszkańcy mogą też codziennie nieodpłatnie przywieźć do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), działającego w Goleniowie przy ul. I Brygady Legionów 17C w godz. 15:00-19:00 i w sobotę w godz. 7:00-19:00.

Dział: Miasto i Gmina

Od 1 lipca br. trwa nabór wniosków na realizację zadań z Programu „Moja Woda”, realizowanego przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie z programu otrzymają osoby fizyczne, będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z uwzględnieniem domów nowobudowanych z kompletnym systemem orynnowania dachu.