Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2019 roku    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Wyświetlenie artykułów z etykietą: solectwa
piątek, 16 sierpnia 2019 12:15

Zmarł Roman Latuszek

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Romana Latuszka – wieloletniego radnego Rady Miejskiej w Goleniowie i działacza społecznego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pełen pasji i zaangażowania.

środa, 14 sierpnia 2019 10:32

Dofinansowanie do nowej ścieżki

Marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Robert Krupowicz podpisali umowę, na mocy której ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego zostanie dofinansowana budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Połączy ona projektowany przystanek kolejowy "Goleniów Park Przemysłowy" z ulicą Prostą i dotrze do ścieżki rowerowej Goleniów-Lubczyna.

piątek, 09 sierpnia 2019 09:32

Walka o jakość powietrza

Działania przewidziane do walki ze smogiem w Gminie Goleniów w najbliższym czasie skoncentrują się na pomocy mieszkańcom w pozyskiwaniu środków pieniężnych na wymianę tzw. „kopciuchów”. Zakończyliśmy weryfikację wszystkich ankiet złożonych przez mieszkańców deklarujących swój udział w Zachodniopomorskim Programie Antysmogowym.

środa, 07 sierpnia 2019 09:04

Druga edycja "Goleniów is Coool"

Druga edycja akcji "Goleniów is coool" rozpoczyna się 12 sierpnia br. i będzie trwała przez cały rok szkolny 2019/2020.

poniedziałek, 29 lipca 2019 09:42

Strażacy wakacji nie mają

W pierwszym półroczu 2019 roku cztery jednostki OSP z terenu Gminy Goleniów 110 razy wyjeżdżały do działań ratowniczo-gaśniczych. Strażacy brali udział w gaszeniu 76. pożarów i zwalczaniu 27. miejscowych zagrożeń, do których zaliczajmy zdarzenia związane z usuwaniem skutków wichur i silnych wiatrów, podtopień czy wypadków komunikacyjnych.

poniedziałek, 29 lipca 2019 08:16

1 sierpnia w godzinę "W" zawyją syreny alarmowe

Syreny zostaną uruchomione w czwartek, 1 sierpnia, o godz. 17:00. Sygnał ciągły będzie nadawany przez 3 minuty. W ten sposób uczczona zostanie 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i pamięć o poległych podczas powstańczych walk.

poniedziałek, 22 lipca 2019 07:53

Zmiana w regulaminie "Taxi dla seniora"

Usługa iTaxi będzie bardziej dostępna. Zamiast "dwa razy w miesiącu" z usługi  można będzie skorzystać "25 razy przez okres trwania projektu". Zmiana pozwoli lepiej dostosować usługę do potrzeb seniorów, którzy od teraz mogą sami decydować, w których miesiącach roku chcą jeździć częściej do urzędu, lekarza specjalisty lub na cmentarz.

Dział: Miasto i Gmina

Komisja Okręgowa Nr 1/Go w Goleniowie informuje, że na podstawie § 14 pkt 3 uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. oraz uchwały nr 1 Komisji Okręgowej Nr 1/Go w Goleniowie z dnia 12 lipca 2019 r. obsadzony został mandat na członka Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej bez przeprowadzenia głosowania ustalonego na dzień 28 lipca 2019 roku.
Okręgowa Komisja Wyborcza nr 1/Go w Goleniowie podjęła Uchwałę o obsadzeniu mandatu bez przeprowadzenia głosowania, gdyż w terminie do 05.07.2019 roku i dodatkowym terminie do 11.07.2019 roku zarejestrowano 1 kandydata, co oznacza, że liczba zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych kandydatów jest równa lub mniejsza liczbie mandatów do obsadzenia.
W dwumandatowym Okręgu Wyborczym nr 1/Go w Goleniowie członkiem Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Goleniów został pan Andrzej Szmuc.

Obwieszczenie Komisji Okręgowej w Goleniowie o obsadzeniu mandatu jest dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM w Goleniowie.

Dział: Miasto i Gmina

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Goleniowie informuje, że w związku z koniecznością dezynfekcji i płukania odcinka sieci wodociągowej w miejscowości Żółwia Błoć od dnia 11.07. od godz. 10.00 - do dnia 15.07.2019 do godz. 14.00 zostanie wstrzymana dostawa wody do odbiorców w miejscowości Żółwia Błoć nr 50, 51, 51a, 52. Godziny w/w prac mogą ulec zmianie

Dział: Awarie
wtorek, 09 lipca 2019 09:56

Goleniowski Senior Roku

Zgłoszenia kandydatów w konkursie „Goleniowski Senior Roku”, ogłoszonym przez Goleniowską Radę Seniorów, można składać do dnia 10 września.
Zostaną przyznane trzy tytuły: Goleniowskiego Seniora Roku, Przyjaciela Goleniowskich Seniorów oraz Instytucji Przyjaznej Seniorom.