Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2017 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Kultura

Wyjątkowy koncert

czwartek, 02 lutego 2017 12:06

W imieniu Towarzystwa Walki z Kalectwem zapraszamy w najbliższą sobotę, 4 lutego do sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury na koncert Orkiestry Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z upośledzeniem Umysłowym ze Szczecina. Wstęp wolny.

Stypendia dla młodych artystów

wtorek, 17 stycznia 2017 12:21

Burmistrz Robert Krupowicz przyznał pięciorgu młodych i uzdolnionych muzyków stypendia artystyczne. Przez pół roku skrzypaczki Anna i Paulina Maleszówny oraz akordeoniści Antoni Chmielniak, Mateusz Szwed i Adam Tarnożek będą otrzymywać po 400 zł.

25 lat Marud

czwartek, 29 grudnia 2016 10:32

W środę, 28 grudnia odbył się koncert dziecięcego zespołu „Marudy”, działającego w Szkole Podstawowej nr 2 od 1991 roku. Od początku prowadzi go pani Dorota Gąsior.

Jubileuszowy koncert odbył się w sali widowiskowej GDK, przy szczelnie wypełnionej widowni. Na scenie pojawiły się „Marudy” w obecnym składzie, ale dołączyli do nich dawni członkowie zespołu. Jest ich sporo, bo jak powiedziała ze sceny pani Dorota Gąsior, przez „Marudy” przewinęło się około 140 uzdolnionych, śpiewających dzieciaków. Część z nich na śpiewaniu w szkolnym zespole zakończyło swój kontakt z muzyką na żywo, ale są też tacy, którzy swoje życie zawodowe związali ze sceną.

„Marudy” mają na koncie wiele sukcesów w konkursach, przeglądach i festiwalach, nagrały też płytę z kolędami i pastorałkami, która ostatnio została wznowiona przy finansowym wsparciu Gminy Goleniów. Zespół, który jest jedną z muzycznych wizytówek Goleniowa stworzyła i od początku prowadzi nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 2, pani Dorota Gąsior.

CIKiT artystyczny

czwartek, 08 grudnia 2016 11:40

W Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (Brama Wolińska) oglądać można od kilku dni wystawę malarstwa oraz rękodzieła Krystyny Prokopowicz. Kilka barwnych płócien, przedstawiających kwiaty, pejzaże i martwą naturę pięknie koresponduje z klimatem tego miejsca.

Sukcesy stypendystów burmistrza

środa, 30 listopada 2016 07:29

W dniach 21 – 24.11.2016 r. w Rosyjskim Centrum Kultury w czeskiej Pradze odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, na który przyjechali młodzi muzycy z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Kazachstanu, i Niemiec.

Nasze miasto reprezentowało 3 akordeonistów - każdy w innej kategorii wiekowej. Goleniowianie – stypendyści Burmistrza Gminy Goleniów - zaprezentowali swoje programy artystyczne na bardzo wysokim poziomie.

Centrum Kultury po gimnazjum?

środa, 23 listopada 2016 12:51

W ciągu trzech najbliższych lat Gimnazjum nr 1 będzie stopniowo wygaszane. Najprawdopodobniej budynek przy ul. Kilińskiego przestanie pełnić funkcję szkoły. Jest pomysł, by zaadaptować go na potrzeby Centrum Kultury w Goleniowie, po dobudowaniu sali widowiskowej.

Koncert stypendystów burmistrza

środa, 26 października 2016 07:49

W minioną sobotę w sali GDK wystąpili młodzi goleniowscy muzycy, którzy za osiągnięte sukcesy otrzymują stypendium artystyczne fundowane przez Burmistrza Gminy Goleniów. Taki koncert odbywa się co roku i jest formą podziękowania społeczności za gminne stypendia.

Weekendowe kino zaprasza

poniedziałek, 17 października 2016 12:27

W sobotę, 12 listopada po raz drugi sala widowiskowa w Goleniowski Dom Kultury zamieni się w salę kinową. To okazja zobaczenia trzech filmów, w tym jednej premiery.

Goleniowski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Edukacyjno – Społeczno – Kulturalne Teatr Brama to dwie jednostki z naszego miasta, które biorą udział w projekcie EKDUS. Jego ideą jest wspieranie potencjału kultury i edukacji oraz zbudowanie zwartej oferty edukacyjnej.

Bramat startuje

środa, 14 września 2016 10:38

Dzisiaj, w środę 14 września o godz. 17 w Goleniowskim Domu Kultury rozpoczynają się kolejne, siedemnaste Spotkania Teatralne „Bramat”, połączone z dwudziestoleciem istnienia Teatru Brama.

Udane afterparty

środa, 14 września 2016 10:36

Tym razem frekwencyjny sukces. Na piątkowy koncert w amfiteatrze przyszło około 450 osób, choć nie było tylu gwiazd, co w czerwcu w GPP, impreza znacznie mniejsza i nie tak mocno nagłośniona. Tzn. chodzi o nagłośnienie w mediach, bo głośników nie żałowano.

Rockowe „Afterparty”

wtorek, 06 września 2016 10:26

Piątkowy koncert w goleniowskim amfiteatrze to muzyczne podziękowanie dla wszystkich, którzy wsparli czerwcowy festiwal Rock Hard Ride Free. Wszystkie wpływy z koncertu będą przeznaczone na ratowanie finansowego bilansu tamtej świetnej imprezy.

Jesień – czas na kulturę

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 07:40

W nowym wydaniu „Kulturomaniaka”, gminnego informatora o wydarzeniach kulturalnych, znajdziemy propozycje na czas od września do końca roku. Miłośnicy muzyki rozrywkowej i poważnej, teatru i filmu znajdą w nim coś dla siebie. „Kulturomaniak” dostępny jest m.in. w Goleniowskim Domu Kultury, w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej CIKiT oraz online na stronie GDK.

Znów wędrujemy...

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 05:52

Wyjątkowy koncert poetycki odbędzie się 10 września o godz. 18:00 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury. W jego programie piosenka aktorska, poezja śpiewana - m. in. piosenki Starego Dobrego Małżeństwa, Edyty Geppert, Kabaretu Starszych Panów.

„Chaos” Bogdana Owczarskiego

piątek, 05 sierpnia 2016 05:47

4 sierpnia w Książnicy Pomorskiej została otwarta wystawa prac Bogdana Owczarskiego. Wystawa, na której znany goleniowski artysta, autor m.in. rzeźb w Alei Legend nad Iną, prezentuje pięć prac wykonanych z blachy i jedną kamienną, nosi tytuł „Chaos”.

Teatr Brama w Japonii

środa, 20 lipca 2016 12:13

Teatr Brama Goleniów w pierwszych dnia sierpnia będzie przebywać w Japonii na Światowym Festiwalu Sztuki Dziecięcej w Toyamie (The World Festival of Children’s Performing Arts in Toyama). Teatr Brama został zaproszony do prezentacji spektaklu „Sen marudy” - spektaklu dla dzieci, granego bez użycia słów, który pokazywany był wielokrotnie w Goleniowie.

Jeansy i skóry wśród fabryk

wtorek, 28 czerwca 2016 08:02

Rock Hard Ride Free 2016 przeszedł do historii. W miniony weekend Goleniowski Park Przemysłowy zamienił się w festiwal rockowy z prawdziwego zdarzenia. Na dwóch scenach zagrały 23 zespoły z kraju i za granicy, w tym legenda Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu – Saxon.

Nagroda „Pro Arte” dla Daniela Jacewicza

piątek, 24 czerwca 2016 09:12

Marszałek Olgierd Geblewicz oficjalnie poinformował burmistrza Roberta Krupowicza o przyznaniu nagrody twórcy i reżyserowi Teatru Brama. Nagroda – statuetka i 10 tys. zł – zostanie wręczona na koncercie w Operze na Zamku dnia 25 września br.

Koncert jak malowanie

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 08:52

Sobotni koncert w GDK był prezentacją dorobku studia wokalnego, prowadzonego od wielu lat przez panią Dorotę Gołębiowską. Jak się można było przekonać, szkolone przez nią dziewczęta są świetnymi wokalistkami i prezentują bardzo wysoki poziom wykonawczy.

Na początek „Łaknienia”

środa, 16 marca 2016 06:46

VII Festiwal Młodości Teatralnej „Łaknienia” odbędzie się w dniach 14-17 kwietnia br. w Teatrze Brama. Tą imprezą rozpoczną się obchody dwudziestolecia istnienia i działalności Teatru Brama w Goleniowie.

Strona 1 z 19

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl