Dzisiaj jest: 22 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
piątek, 06 lutego 2015 13:51

Wspólna inwestycja drogowa

W lutym rozpocznie się przebudowa powiatowej drogi we wsi Żdżary. Będzie to wspólna inwestycja gminy Goleniów, powiatu goleniowskiego i działającej w Żdżarach firmy Futrex.

Droga zostanie przebudowana na odcinku od zakładu Futreksu do skrzyżowania z drogą łączącą Żdżary z drogą wojewódzką nr 113. Zakres planowanych prac obejmuje przebudowę i wzmocnienie jezdni, wybudowanie chodników oraz ścieżki rowerowej przez wieś. Chodniki i ścieżka są ważne dla pieszych i rowerzystów, dziś narażonych na potrącenie przez liczne ciężarówki jeżdżące do zakładu na końcu wsi.

Inwestycję sfinansuje starostwo kwotą 0,5 mln zł, gmina Goleniów taką samą sumą oraz firma Futrex, która wyłoży 1 mln zł. Droga jest zarządzana przez powiat, więc za inwestycję odpowiada starostwo, a konkretnie jego Wydział Dróg Powiatowych.

W piątek 6 lutego dokonano ostatnich niezbędnych uzgodnień. Jak mówi wiceburmistrz Tomasz Banach, wszystko jest dopięte. Część remontu w rejonie swojego zakładu wykona firma Futrex, prace powinny się rozpocząć za kilkanaście dni, kiedy nadejdzie zapowiadane lekkie ocieplenie. Na części drogi, którą remontować ma starostwo za pieniądze własne i pochodzące od gminy Goleniów, prace rozpoczną się za 1,5-2 miesiące, po zakończeniu procedury przetargowej.

Po przebudowie ciężarówki jeżdżące do Futreksu będą robić znacznie mniej hałasu, będą więc znacznie mniej dokuczliwe, niż obecnie. Bezpieczniejsi będą piesi i rowerzyści.

Planowany jest również remont drogi łączącej Żdżary z drogą wojewódzką, ale rozpocznie się on dopiero, kiedy powiat zdobędzie dofinansowanie do tej inwestycji.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl