Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2026 roku    |    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Goleniowska Mila Niepodległości

środa, 10 października 2012 09:16

Za miesiąc, 11 listopada 2012 r. przeprowadzona zostanie w Goleniowie jedna z największych imprez biegowych w Polsce – Goleniowska Mila Niepodległości o puchar Burmistrza Gminy oraz bieg GAZ-SYSTEM na 10 km. Organizowana jest nieprzerwanie od 1989 roku, co roku gromadząc na starcie kilka tysięcy biegaczy, nie tylko amatorów ale również utytułowanych zawodników.

Można biegać po zmroku

piątek, 05 października 2012 11:54

Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, ze od 1 października 2012 r. trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.30 - 20.00 - bieżnia stadionu będzie oświetlona. Dla amatorów biegania i maszerowania z kijkami nordik wolking to dobra wiadomość, będą mogli bowiem korzystać ze stadionu również po zmierzchu.

Mecz koszykówki w Goleniowie

środa, 03 października 2012 11:25

W najbliższą sobotę, 6 października 2012 r., w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rozegrany zostanie trzecioligowy mecz koszykówki. Na parkiecie rywalizować będą goleniowski klub Gryf oraz MKS Kalisz.

Zawody strzeleckie

wtorek, 02 października 2012 11:21

W ostatnim tygodniu września odbyły się dwie duże imprezy strzeleckie, w których bardzo dobrze spisali się zawodnicy goleniowskiego Klubu Strzelectwa Sportowego „Tarcza”.

Orlik w październiku

piątek, 28 września 2012 11:47

Boiska wielofunkcyjne Orlik przy ulicy Szkolnej w październiku dostępne będą w takich samych godzinach jak we wrześniu.

Od poniedziałku do piątku z boisk można korzystać w godz. 8.00 - 20.00, z tym że do godz. 14.00 odbywają się tu lekcje wychowania fizycznego. Od 14.00 do 17.00 zajęcia dla grup zorganizowanych i niezorganizowanych prowadzi animator szkolny, natomiast po godz. 17.00  Orlik dostępny jest dla wszystkich chętnych. W soboty z boisk można korzystać od godz. 12.00 do 20.00. W niedziele Orlik jest nieczynny.

"Złota" Ewa nagrodzona

czwartek, 27 września 2012 09:29

XXIV sesja Rady Miejskiej (26 września 2012 r.) rozpoczęła się miłym akcentem. Ewie Durskiej, złotej medalistce igrzysk paraolimpijskich w pchnięciu kulą oraz jej trenerowi Waldemarowi Nowotnemu, władze gminy wręczyły listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne.

Pani Ewa podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie pchnęła kulę na odległość 13,80 m, pozostawiając daleko w tyle wszystkie zawodniczki startujące w tej konkurencji.

Turniej gmin

poniedziałek, 24 września 2012 09:03

W sobotę, 22 września 2012 roku, w Pyrzycach przeprowadzony został rekreacyjno - sportowy turniej trzech gmin - Goleniowa, Złocieńca i Pyrzyc. W kilkunastu "konkurencjach" rywalizowali pracownicy samorządowi i radni. I chociaż każdy dawał z siebie wszystko i najlepiej jak potrafił starał się wypaść w konkurencji, w której startował, to nie o wynik chodziło i bardzo szybko, za sprawą ekipy z Goleniowa, impreza przerodziła się we wspólną zabawę.

"Zawody sportowe" przeprowadzone zostały w następujących konkurencjach: turniej piłki nożnej (zespoły 5-osobowe), wyścig z bagażem (przenoszenie wiader wypełnionych ziarnem i ubijanie piany), wielobój drwali (przecinanie pnia, wbijanie gwoździ, obranie i utarcie cebuli), napełnianie beczki wodą, wyścig rydwanów (mężczyzna przeciąga "rydwan" z siedzącą na nim kobietą), konkurs strzelecki, wyścig szortów (dwie osoby w jednych spodniach), przeciąganie liny i wielobój VIP, a w części artystycznej: konkurs plastyczny, dowolny program artystyczny oraz konkurs piosenki.

Goleniowski strzelec z medalami

środa, 19 września 2012 09:06

W dniach 14 – 16 września 2012 roku odbyły się w Bydgoszczy makroregionalne zawody młodzików (roczniki 1997 i 1998).

Złoto dla Marka Skorupy

wtorek, 18 września 2012 11:50

W sobotę, 15 września 2012 r., w Pasłęku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23) w biegu na 10 kilometrów.

Orlik po wakacjach

wtorek, 11 września 2012 11:36

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do korzystania z boiska wielofunkcyjnego "Orlik" przy ul. Szkolnej. Od poniedziałku do piątku boiska dostępne są od godz. 8.00 do 20.00, w soboty - od 12.00 do 20.00. W godzinach 8.00 - 14.00 wstęp jest jednak ograniczony, boiska zajęte są bowiem przez szkoły na lekcje wychowania fizycznego, od 14.00 do 17.00 zajęcia na "Orliku" odbywają się pod opieką animatora sportu, po godzinie 17.00 z boisk mogą korzystać wszyscy chętni.

Złoty medal Ewy Durskiej

czwartek, 06 września 2012 12:53

Pochodząca z Nowogardu ale trenująca w goleniowskim klubie „Barnim” Ewa Durska, wywalczyła na paraolimpiadzie w Londynie złoty medal w pchnięciu kulą. Pani Ewa w środę wieczorem (5 września 2012 roku) pchnęła kulę na odległość 13,80 m (to nowy rekord igrzysk paraolimpijskich), nie dając szans swoim rywalkom. Żadnej z nich nie udało się przekroczyć granicy 13 metrów.

Piknik na stadionie

poniedziałek, 03 września 2012 13:40

Od rana do późnych godzin wieczornych goleniowianie bawili się w sobotę (1 września 2012 r.) na zorganizowanym po raz trzeci pikniku "Bądź FIT".  Organizatorem tej sportowo - rekracyjnej imprezy był OSiR, a jej program na tyle atrakcyjny i bogaty, że każdy kto przyszedł - i dzieci, i młodzież i dorośli - znalazł coś dla siebie.

Bezpiecznie nad wodą

piątek, 03 sierpnia 2012 13:12

Goleniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w najbliższą sobotę (4 sierpnia 2012 roku) na wykład na temat bezpieczeństwa i przepisów żeglugi morskiej. Wykład odbędzie się w świetlicy na przystani żeglarskiej OSiR w Lubczynie, a poprowadzi go instruktor Szkoły Wodniackiej "Heniek" z Częstochowy. Początek o godz. 12.00.

Marcin Majka ze złotem

wtorek, 31 lipca 2012 12:35

Marcin Majka, zawodnik Klubu Sportowego „Tarcza” LOK, zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, jaka odbyła się w dniach 18 – 22 lipca 2012 roku w Krakowie.

Orlik w sierpniu

wtorek, 31 lipca 2012 12:31

Podobnie jak w lipcu, boisko wielofunkcyjne Orlik przy ulicy Szkolnej (na zespole boisk), w sierpniu czynne będzie od poniedziałku do soboty w godz. 12.00 – 20.00. Od godz. 12.00 do 15.00 pod opieką animatora sportu będą się odbywać zajęcia dla zorganizowanych i niezorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Od godz. 15.00 do 20.00 z boisk mogą korzystać pozostałe grupy i osoby indywidualne. Wstęp na boiska jest bezpłatny. W okresie wakacji do godz.14.00 dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z boisk na stadionie miejskim.

Mecz dla Sławka

poniedziałek, 23 lipca 2012 11:15

W najbliższy czwartek (26 lipca 2012 r.) o godz. 17.00 na stadionie goleniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w towarzyskim meczu piłki nożnej zmierzą się MKS „Pogoń” Szczecin oraz „Flota” Świnoujście.

Wielki sukces lekkoatletów z "czwórki"

czwartek, 28 czerwca 2012 12:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie dwukrotnie stawali na podium ogólnopolskiego finału w biegach rozstawnych. Finał rozegrany został 22 czerwca w Łodzi. Młodzi zawodnicy z Goleniowa, którzy wygrali zawody wojewódzkie, potwierdzili swoją wysoką formę na zawodach ogólnopolskich.

Żeglować każdy uczeń może

środa, 27 czerwca 2012 09:49

Pod takim hasłem Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje w okresie wakacji 2 pięciodniowe turnusy żeglarskie dla dzieci i młodzieży.

Krystian Zalewski w reprezentacji Polski

środa, 20 czerwca 2012 21:15

Zawodnicy UKS Barnim Goleniów, biorący w dniach 15 – 17 czerwca 2012 r. udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce, przywieźli z nich 3 brązowe medale oraz awans do Mistrzostw Europy.

Awansowały do mistrzostw wojewódzkich

wtorek, 12 czerwca 2012 08:36

Maja Przygodzka z Zespołu Szkół Publicznych w Kliniskach oraz Magda Gładysz i Ola Idziaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie reprezentować będą Powiat Goleniowski w w wojewódzkich zawodach w trójboju LA.

Strona 22 z 24