Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
środa, 13 kwietnia 2016 16:30

Złóż wniosek i odbierz Kartę Rodziny i Kartę Seniora

Już od najbliższego poniedziałku można składać wnioski o wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny i Karty Seniora. Bezpłatny dokument umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu.

Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Rodziny objęte są rodziny z minimum dwojgiem dzieci z terenu województwa zachodniopomorskiego. O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się małżonkowie prowadzący wspólne gospodarstwo domowe z minimum dwojgiem dzieci oraz dzieci (do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, dożywotnio w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności), rodziny zastępcze zamieszkałe pod wspólnym adresem i rodzinne domy dziecka.

Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Seniora objęte są osoby starsze zamieszkałe na terenie województwa zachodniopomorskiego. O kartę mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 lat.

Karty wydawane są bezpłatnie. Wniosek należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy i Miasta. Szczegółowe informacje o Programie Zachodniopomorskich Kart Rodziny w Gminie Goleniów są dostępne na stronach: kartarodziny.goleniow.pl (Zachodniopomorska Karta Rodziny) i kartaseniora.goleniow.pl (Zachodniopomorska Karta Seniora).

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl