Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
środa, 13 lipca 2016 11:03

Przeprowadzka części SP 2

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z „zerówek” w nadchodzącym roku szkolnym będą korzystać z budynku Gimnazjum nr 1. Konieczny remont części budynku SP2 trzeba przełożyć i odbędzie się on już w czasie zajęć szkolnych.

Remont jednego ze skrzydeł budynku SP2 planowano przeprowadzić w wakacje. Firma, która wygrała przetarg na wykonanie robót w ostatniej chwili odmówiła podpisania umowy, całą procedurę przetargową trzeba powtórzyć. Uniemożliwia to zakończenie robót przed powrotem uczniów do szkoły.

Burmistrz Robert Krupowicz zdecydował, że konieczny remont SP2 (m.in. budowa potrzebnej szatni) zostanie wykonany w czasie roku szkolnego. Wiązać się to będzie z wyłączeniem z użytkowania pięciu klas oraz pomieszczeń pomocniczych. Szkoła, która i tak z trudem działa w dotychczasowych warunkach, nie byłaby w stanie funkcjonować mając pięć klas mniej. Dlatego część uczniów zostanie przeniesiona do budynku Gimnazjum nr 1 na ul. Kilińskiego.

W gimnazjum uczyć się będą uczniowie wszystkich czterech klas szóstych, wiekowo najbardziej zbliżeni do uczniów gimnazjum. Do budynku na ul. Kilińskiego trafią też uczniowie dwóch „zerówek”, które będzie prowadzić SP2. Najmłodsze dzieci zajmą pomieszczenia na parterze budynku, w pełni przystosowane do ich potrzeb. Jedna z grup zerowych będzie działać do godziny 16, co zapewni opiekę nad dziećmi potrzebującymi opieki na czas dłuższy, niż wymaga podstawa programowa.

"Gimnazjum nr 1 ma obecnie spore rezerwy lokalowe i bez trudu pomieści i dzieci z „zerówek”, i szóstoklasistów" – uważa p. Janina Mucek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w UGiM Goleniów. - "Najmłodszym zapewnimy warunki dużo lepsze, niż miałyby w budynku macierzystej szkoły, a szóstoklasiści będą mogli korzystać ze świetnej bazy dydaktycznej gimnazjum. Sądzę, że jedni i drudzy będą zadowoleni z warunków, w jakich będą przebywać przez cały przyszły rok szkolny”.

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu organizuje spotkanie z rodzicami dzieci z "zerówek" i rodzicami szóstoklasistów, na którym zostaną oni poinformowani o szczegółach przedstawionej wyżej operacji. Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 lipca o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 2.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl