Dzisiaj jest: 20 Listopada 2017 roku    |    Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
poniedziałek, 13 marca 2017 12:24

Goleniów w czołówce

Prawie 10 milionów złotych w latach 2007-2015 pozyskały goleniowskie szkoły z Europejskiego Funduszu Społecznego na poszerzenie swojej oferty edukacyjnej i wychowawczej. Goleniowska oświata jest w ścisłej czołówce krajowej.

W środę i czwartek wiceburmistrz Henryk Zajko i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UGiM Janina Mucek wezmą udział w IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”, która odbędzie się w Toruniu. W programie konferencji jest wręczenie nagród gminom, w których szkoły wyróżniły się skutecznością w pozyskiwaniu funduszy unijnych na wzbogacenie swojej oferty oświatowej. Dziś wiadomo, że Goleniów – dzięki pracy swoich szkół – znalazł się w pierwszej dziesiątce gmin najskuteczniej prowadzących te działania. Które miejsce zajęliśmy – okaże się najpóźniej w czwartek.

W rankingu uwzględniono środki pozyskane przez same szkoły i przeznaczone na tzw. projekty miękkie, czyli przeróżne formy zajęć z dziećmi i młodzieżą, rozwijające umiejętności i poszerzające wiedzę uczestników. Przez 9 lat goleniowska oświata pozyskała ponad 9,9 mln zł. Około połowa tej sumy to środki pozyskane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Goleniowie, bez dyskusji najskuteczniej starającej się o pieniądze z Unii Europejskiej. Sukcesy tej szkoły to w znacznej mierze zasługa p. wicedyrektor Beaty Majdak, koordynującej starania o finanse oraz realizację projektów, które otrzymały wsparcie Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Czekamy na ogłoszenie wyników rankingu, ale już dziś chcę podziękować wszystkim, którzy przez lata pracowali na ten sukces. Szczególne podziękowania kieruję do zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 4, bo to „czwórka” najciężej zapracowała na wysoką pozycję goleniowskiej oświaty” - mówi burmistrz Robert Krupowicz.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl