Dzisiaj jest: 25 Marca 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
piątek, 17 marca 2017 12:44

Sprawna oświata

Goleniów zajął trzecie miejsce w kraju w kategorii miast powiatowych pod względem wykorzystania przez oświatę środków unijnych. W latach 2007-2015 goleniowskie szkoły pozyskały prawie 10 milionów złotych, które zostały przeznaczone na finansowanie zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Ranking przygotował dwutygodnik samorządowy „Wspólnota” w oparciu o obiektywne dane źródłowe. Goleniów sklasyfikowano na trzeciej pozycji, z kwotą 252,80 zł unijnych dotacji oświatowych przypadającą na statystycznego mieszkańca. Dyplom potwierdzający wysoką sprawność goleniowskich szkół (bo owe 10 mln zł pozyskały szkoły) odebrała pani dyrektor Janina Mucek (Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UGiM w Goleniowie) na ogólnopolskiej konferencji oświatowej „Edukacja Przyszłości”, która odbyła się w Toruniu w dniach 15 i 16 marca br.

Warto podkreślić, że około połowę całej kwoty pozyskała Szkoła Podstawowa nr 4 w Goleniowie. Burmistrz Robert Krupowicz serdecznie dziękuje wszystkim pracownikom oświaty, którzy zapracowali na ten wynik, a w szczególności państwu: Beacie Majdak, Lucji Kuźmińskiej, Mai Klepinowskiej (SP nr 4), Kamili Szydłowskiej-Kępińskiej (ZSP Kliniska), Jolancie Jarlaczyńskiej (SP nr 3), Grażynie Górskiej i Danucie Frączek (ZSP Mosty), Elżbiecie Szadkowskiej-Bolek, Katarzynie Kawiak, Robertowi Łabajowi i Jolancie Piaseckiej (Gimnazjum nr 1), Dorocie Szmuc, Elżbiecie Kościńskiej, Wojciechowi Bereszko, Ewie Grycz-Michalak i Mariuszowi Zalewskiemu (Gimnazjum nr 2) oraz Przemysławowi Joppkowi z UGiM Goleniów.
Podkreślić należy, że ranking opracowano bez wiedzy gmin, w oparciu o obiektywne dane z instytucji przyznających dofinansowanie.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl