Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
piątek, 06 kwietnia 2018 06:20

"Goleniów nie jedno miał imię" w SP5

Fotografie i tekst: SP5 Fotografie i tekst: SP5

Obchody 750-lecia nadania miastu Goleniów praw miejskich rozpoczęły się również w Szkole Podstawowej nr 5. Uczniowie wraz z wychowawcami włączyli się czynnie w różnego rodzaju przedsięwzięcia.

Powstały makiety budowli naszego pięknego miasta, plakaty, herby, przewodniki. Wszystkie prace zostały wykonane wyłącznie przez dzieci i młodzież podczas zajęć. Klasy wyruszyły w teren, aby zgromadzić potrzebne informacje i zdjęcia do wykonania gry miejskiej. Na zajęciach technicznych uczennice naszywały na torby kieszenie z namalowanym herbem Goleniowa. Przedszkolaki i pierwszoklasiści, w ramach konkursu plastycznego „Projektuję mój dom”, przygotowali modele swoich domów, które posłużą do wykonania poglądowej makiety miasta. Każda klasa miała za zadanie wykonać modele zabytków Goleniowa, które stworzą Park Miniatur Goleniowa. Zebrane podczas wycieczek po mieście ulotki i foldery posłużyły do sporządzenia lapbooków dotyczących historii Goleniowa.

Klasa informatyczna IIe, korzystając z portalu www.arcgis.com umożliwiającego tworzenie wycieczek, przygotowała interaktywne mapki po mieście ze zdjęciami i opisami charakterystycznych obiektów. Korzystając z mapek będzie można również odbyć wirtualną podróż po Goleniowie (zobacz wycieczkę 1 / zobacz wycieczkę 2). Wykonana została także przez IV klasę kapsuła czasu, do której dzieci włożyły swoje prace oraz przedmioty związane z naszym miastem.

Wszystkie działania odbyły się w dniach 20-21 marca w ramach Projektowanych Okazji Edukacyjnych - warsztatów tworzących projekt "Goleniów nie jedno miał imię". Podsumowanie akcji odbędzie się podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 1 czerwca. Również wtedy zostanie zakopana kapsuła czasu. W imieniu szkoły serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl