Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
wtorek, 15 maja 2018 12:45

Od dziś „Niezapominajka”

Już nie tylko Przedszkole Publiczne nr 4, ale placówka z własną nazwą, wybraną przez dzieci. Przedszkolu przy ul. Władysława Jagiełły nadano dziś imię.

Sympatyczna uroczystość odbyła się w przedszkolnym amfiteatrze. Przedszkolaki pod okiem swoich nauczycielek przygotowały program artystyczny, na który zaproszono władze gminy, dyrektorów zaprzyjaźnionych przedszkoli i oczywiście rodziców. Finałem było przecięcie przez burmistrza Roberta Krupowicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Mitułę wstęgi na tablicy z nową nazwą przedszkola.

Przedszkole działa od 1975 roku, stworzono je przy okazji teleturnieju Bank Miast, w którym Goleniów rywalizował z lubuskim Żaganiem. Utworzenie przedszkola w budynku po dawnej Gromadzkiej Radzie Narodowej było jednym ze zobowiązań podjętych przy okazji imprezy.

Gmina Goleniów z okazji niecodziennego święta ufundowała przedszkolu „magiczny dywan” - projektor umożliwiający multimedialną zabawę. Pierwszy oficjalny mecz odbył się z udziałem burmistrza Roberta Krupowicza.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl