Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
czwartek, 08 marca 2018 12:28

Duży sukces Patryka

Patryk Kusiak. 22-letni student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Kilka dni temu jego utwór „Temptation” wskazano jako najlepszą kompozycję zgłoszoną na Young Composers Meeting, prestiżową imprezę muzyczną w Appeldorn (Holandia). Finalistów było 15, ale zgłoszonych - 160 młodych kompozytorów.

Patryk jest goleniowianinem, tu 15 lat temu zaczynał naukę gry na fortepianie. Obecnie studiuje kompozycję w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jak mówi, decyzję o wzięciu udziału w YCM podjął w listopadzie. Zadanie było trudne, bo polegało na napisaniu utworu na orkiestrę o nietypowym składzie. Jak się okazało, nie tylko zakwalifikował się do finału wydarzenia, ale jego kompozycja znalazła się wśród trzech najwyżej ocenionych, zaś sama orkiestra uznała „Temptation” za najlepszy utwór wykonywany w czasie Young Composers Meeting. Nagrodą jest zamówienie na kolejną kompozycję dla orkiestry Nationaal Jeugd Orkest.
Burmistrz Robert Krupowicz zaprosił Patryka Kusiaka na spotkanie. Pogratulował sukcesu, z ciekawością wysłuchał relacji z artystycznego wydarzenia, przekazał prezent od Gminy Goleniów (wysokiej klasy słuchawki) oraz zadeklarował, że gmina sfinansuje wydanie płyty z kompozycjami Patryka Kusiaka, którą młody kompozytor zamierza nagrać w tym roku.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl