Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
środa, 16 maja 2018 18:10

Finał ColorArtu

We wtorek wręczono nagrody laureatom 28. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej ColorArt. Nagrodzone prace można oglądać w holu Goleniowskiego Domu Kultury.

Jak co roku, na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac wykonanych przez dzieci i młodzież. Jury, któremu przewodniczył prof. Marek Haładuda z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu miało dużo pracy i niełatwe zadanie. Na początku kwietnia dokonano wyboru i powiadomiono twórców prac zapraszając ich do Goleniowa na rozdanie nagród. Większość z nich przyjechała, bowiem główną nagrodą jest kilkudniowy pobyt nad morzem, w Międzywodziu, z bogatym programem pobytu, w tym warsztatami artystycznymi prowadzonymi przez prof. M. Haładudę.

Lista autorów prac wyróżnionych przez komisję można przeczytać na internetowej stronie Goleniowskiego Domu Kultury. A my prezentujemy fotoreportaż z wręczenia nagród autorom najciekawszych prac.

Na marginesie należy zauważyć, że w Goleniowie nie ma warunków do zorganizowania jakiejkolwiek wystawy plastycznej. Biblioteka miejska ma niewielką salę wystawową, która wykorzystywana jest do wielu innych celów. Wystawę pofestiwalową zorganizowano w holu GDK i jednej z sąsiednich sal. Oba pomieszczenia wykorzystywane są do podstawowej działalności domu kultury, więc z konieczności wystawę pod koniec tygodnia trzeba będzie zdemontować. Szkoda, bo nagrodzone prace są bardzo ciekawe. Pamiątką po tegorocznym festiwalu będzie więc jedynie piękny katalog, wydany w niewielkim nakładzie, z myślą głównie o uczestnikach.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl