Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
piątek, 13 grudnia 2013 14:06

Nowe władze Związku Kombatantów

Z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, 13 grudnia 2013 roku odbyło się zebranie goleniowskiego koła tej organizacji. Głównym jego punktem był wybór władz koła. 

Przeprowadzenie wyborów było konieczne w związku ze śmiercią wieloletnie prezesa goleniowskiego koła – Waldemara Dułaka. Jego pamięć zebrani uczcili chwilą ciszy.

W imieniu burmistrza Gminy Goleniów przybyłych powitała Marzena Domańska, pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zebranie poprowadziła Janina Koptas, członek Zarządu Wojewódzkiego, a informację o działaniach Związku przedstawił jego prezes, płk Leon Bodnar. W trakcie swego wystąpienia wspomniał o uprawnieniach przysługujących kombatantom i podopiecznym związku. Są to m. innymi dodatek kombatancki, prawo do korzystania z usług medycznych poza kolejnością oraz możliwość ubiegania się o zapomogę w przypadku trudnej sytuacji finansowej.

Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności koła w Goleniowie, przedstawionego przez Tadeusza Pędziwiatra i krótkiej dyskusji, przystąpiono do wyborów. W skład zarządu koła weszli: Tadeusz Pędziwiatr, Marian Kostrzewa, Kazimierz Kmieć, Genowefa Bartoszewicz, Krystyna Paleczek, Alicja Biernacka, Wanda Gielnik, Jadwiga Cieślik i Regina Kowalska. Prezesem została Genowefa Bartoszewicz, a zastępcą – Tadeusz Pędziwiatr. Do komisji rewizyjnej wybrano: Hilarię Szulga, Marię Jachimowicz oraz Zofię Bulzacką. Goleniowskich kombatantów na zjeździe wojewódzkim reprezentować będą Genowefa Bartoszewicz i Tadeusz Pędziwiatr.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl