Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Bliżej ZAZ

Zakład Aktywności Zawodowej docelowo będzie świadczyć m.in. uslugi cateringowe Zakład Aktywności Zawodowej docelowo będzie świadczyć m.in. uslugi cateringowe

Wiele wskazuje na to, że zajęcia przygotowujące przyszłych niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej da się prowadzić w nowoczesnym budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie. Dotąd wydawało się to niemożliwe ze względów formalnych.

Owe przeszkody to zakaz prowadzenia przez 5 lat działalności komercyjnej w obiekcie wybudowanym ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej. W tym konkretnym przypadku trudno jednak mówić o działalności komercyjnej, jest to raczej działanie prospołeczne, nie nastawione na żaden zysk, w dodatku oczywiste rozwinięcie działalności szkoły specjalnej i to w stosunku do (przeważnie) jej byłych uczniów.

W tym tygodniu wiceburmistrz Henryk Zajko spotkał się z dyrektorem szkoły specjalnej, Wojciechem Maciejewskim i rozmawiał na temat udostępnienia pomieszczeń i wyposażenia szkoły w celu prowadzenia zajęć przygotowujących do pracy w ZAZ.

Uruchomienie zajęć z niepełnosprawnymi pozwoli na przygotowanie ich do przyszłej pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej, który powstanie w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Dzięki tym zajęciom ZAZ od razu będzie dysponował grupą osób przygotowanych do podjęcia pracy zawodowej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl