Dzisiaj jest: 28 Maja 2023 roku    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

poniedziałek, 13 lutego 2012 09:59

Gala sportowców

Ponad 90. goleniowskich zawodniczek i zawodników uhonorowanych zostało 10 lutego 2012 roku pamiątkowymi statuetkami. Podczas "Gali sportowców" zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczyli je burmistrz Robert Krupowicz, zastępcy burmistrza Tomasz Banach i Henryk Zajko oraz przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Majdak.

Powodów do gratulacji i zadowolenia z postawy sportowej młodzieży nie brakowało. W 2011 roku goleniowscy sportowcy odnotowali bowiem wiele znaczących sukcesów, nie tylko na szczeblu województwa, ale również w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Że warto mieć marzenia i że startując nawet z tak niewielkiego ośrodka jakim jest Goleniów, można osiągnąć sukces, mówił Radosław Kowalczyk. Żeglując samotnie na niewielkim jachcie, który sam zbudował, pokonał Ocean Atlantycki. Życzył młodziutkim sportowcom, by i oni przekuli swoją pracę na sukces w dyscyplinie, którą wybrali.

W minionym roku najskuteczniej dla Goleniowa "punktowali" lekkoatleci, siatkarki, karatecy, strzelcy, żeglarze i kolarze - łącznie 91 osób od młodzików do seniorów. W zawodach wojewódzkich miejsca od I do III oraz wysokie lokaty w zawodach na szczeblu makroregionu zajęło 35 dziewcząt i chłopców, w Mistrzostwach Polski na miejscach od I do XX uplasowało się 48 zawodników reprezentujących Gminę Goleniów. 6 zawodników brało udział w Mistrzostwach Europy - Karolina Waszak (bieg na 10000 m) i Krystian Zalewski (3000 m z przeszkodami), Jakub Kręciwilk (żeglarstwo), Sebastian Rąbalski (strzelectwo), Bartosz Warchoł (kolarstwo), Samuel Vogt (karate). Dwie zawodniczki - Ewa Durska (pchnięcie kulą i rzut mlotem) oraz Julita Latusz (chód na 5000 m) - zajęły I miejsca w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych. Trenerami wyróżnionych drużyn i zawodników są: Anna Gołębiowska, Małgorzata Zajko, Jacek Kostrzeba, Waldemar Nowotny, Michał Zera i Jan Staniucha - UKS Barnim, Witold Traczyk - LUKS Karate, Jacek Kołda - LUKS JF Duet oraz Michał Buniak, Mariusz Skibiszewski i Jarosław Buniak - KSS Tarcza LOK.

Gala sportowców była również okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjów. W grupie szkół podstawowych pierwsze miejsce ex equo zajęły Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 4 w Goleniowie, trzecie - Szkoła Podstawowa w Mostach; w grupie gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum nr 1, przed Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Kliniska.

Imprezę poprowadził znany dziennikarz sportowy TVP Szczecin - Jarosław Marendziak. Oprawę artystyczną zapewniła młodzieżowa grupa rockowa SLOVE OUT.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.