Dzisiaj jest: 24 Stycznia 2020 roku    |    Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
wtorek, 12 czerwca 2012 07:35

Się działo!

Goleniowski Dom Kultury, główny organizator Jarmarku Goleniowskiego (9 i 10 czerwca 2012 r.) zapowiadał, że podczas tej dwudniowej imprezy będzie się wiele działo. I tak też było. Każdy, kto choć na krótko zawitał na tę imprezę, znalazł coś dla siebie.

Program był bogaty, atrakcji nie brakowało więc i dla dzieci, i dla młodzieży, i dla osób dorosłych. Na dodatek pogoda dopisała, było słonecznie ale nie upalnie, a pomysł rozłożenia się z imprezą w parku przy ul. Szczecińskiej był przysłowiowym strzałem w 10. Duża impreza, z natury rzeczy głośna, nikomu nie przeszkadzała, drzewa dawały cień i w naturalny sposób rozdzielały poszczególne segmenty jarmarku, a komu nie starczyło miejsc na ławkach, mógł po prostu usiąść na trawie. Było jak na pikniku...
Główną atrakcją pierwszego dnia były Konfrontacje Taneczne, w których udział wzięło 41 najlepszych dziecięcych i młodzieżowych zespołów i grup tanecznych z województwa. Drugiego dnia grali, śpiewali i tańczyli uczestnicy zajęć w GDK (Brzdąc, ZPiT Ina, Alepak, kabaret Ramol) oraz uczniowie Szkoły Muzycznej i Gimnazjum nr 1. Goleniowskie placówki oświatowe i kulturalne prezentowały swoją ofertę, zachęcając do skorzystania z niej, rękodzielnicy wystawiali swoje dzieła i prowadzili warsztaty (np. witrażu), ponad 50 rowerzystów wzięło udział w zlocie rowerowym, zakończonym konkursami. W 15 punktach swoją działalność prezentowały najbardziej aktywne organizacje pozarządowe. Dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach i zabawach, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach czy „popływać” w wielkich bańkach. Nie zabrakło, jak to przy takich okazjach bywa, stoisk gastronomicznych z grillowaną kiełbaską i szaszłykami, były domowe ciasta, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, a więc nie tylko coś dla ducha ale i dla ciała.
I w sobotę, i w niedziele – wesoła ale spokojna zabawa trwała do późnych godzin. Obyło się bez zakłócających imprezę incydentów. 

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.