Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
czwartek, 22 września 2016 06:52

EKDUS – Edukacja Kulturowa Dla Umiejętności Społecznych 2016-2018

Goleniowski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Edukacyjno – Społeczno – Kulturalne Teatr Brama to dwie jednostki z naszego miasta, które biorą udział w projekcie EKDUS. Jego ideą jest wspieranie potencjału kultury i edukacji oraz zbudowanie zwartej oferty edukacyjnej.

EKDUS jest projektem Zachodniopomorskiego Forum Kultury realizowanym w ramach ogólnopolskiego, trzyletniego programu Bardzo Młoda Kultura tworzonym we współpracy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury z ekspertami i przedstawicielami Obywateli Kultury w ramach „Paktu dla Kultury”. Wojewódzkim operatorem EKDUS-u jest Złocieniecki Ośrodek Kultury. Podstawowym celem programu jest wspieranie edukacji kulturowej w Polsce.

EKDUS jest płatną formą wymiany doświadczeń między przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji kultury, szkół, władzami samorządowymi, artystami, nauczycielami, pedagogami, rodzicami, opiekunami dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Trzyletni projekt zakłada działania diagnostyczne, informacyjne oraz wsparcie inicjatyw z zakresu edukacji kulturowej przeprowadzanych w województwie zachodniopomorskim. Wsparcie będzie miało charakter szkoleniowy i finansowy – odbył się już I konkurs na aktywności realizowane wspólnie przez przedstawicieli oświaty i kultury, w wyniku którego zostało wyłonionych 17 inicjatyw.

pdfPobierz protokół posiedzenia komisji wraz z informacją o jurorach

W projekcie, poza wymienionymi powyżej jednostkami, biorą udział: Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim, Kamieński Dom Kultury w Kamieniu Pomorskim, Ośrodek Teatralny Kana, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach, Sławieński Dom Kultury w Sławnie, Stowarzyszenie Biały Zdrój, Gminny Ośrodek Kultury w Wierzchowie.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl