Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
piątek, 16 listopada 2012 09:53

Przebudowa głównej ulicy zakończona

Szanowni Państwo, zakończył się remont pierwszego odcinka ul. Konstytucji 3 Maja i ul. Szarych Szeregów. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom Goleniowa za cierpliwość i serdecznie przeprosić za wszelkie utrudnienia i niedogodności, które wiązały się z tą inwestycją. Przepraszam raz jeszcze i proszę o wyrozumiałość - byliśmy po prostu zmuszeni w trakcie remontu do przebudowania całej infrastruktury technicznej w pasie tej drogi.
Jednocześnie chciałbym prosić o kolejny kredyt cierpliwości. W 2013 r. czeka nas bowiem remont drugiego odcinka ul. Konstytucji 3 Maja - od ulicy Pocztowej do ulicy Barnima I oraz prace rewitalizacyjne w centrum miasta.

Z poważaniem
Burmistrz Gminy Goleniów, Robert Krupowicz

Dział: Miasto i Gmina
wtorek, 09 października 2012 12:19

Roboty na skrzyżowaniu

Przez kilka godzin utrudniony będzie dzisiaj (9 października 2012 r.) ruch pojazdów na skrzyżowaniu ulicy Konstytucji 3 Maja z ulicą Andersa.

Od godzin rannych na tym ważnym dla komunikacji miejskiej skrzyżowaniu kładziona jest nawierzchnia bitumiczna i ruch na części ulic Andersa i Konstytucji 3 Maja (od banku do poczty) odbywa się tylko jedną stroną jezdni. Prace mają być zakończone jeszcze dzisiaj.

Za utrudnienia przepraszamy. 

wtorek, 02 października 2012 10:26

Utrudnienia w ruchu - prace bitumiczne

W dniach od 2 do 7 października 2012 r. prowadzone będą prace bitumiczne na remontowanych ulicach Konstytucji 3 Maja i Szarych Szeregów.

W pierwszej kolejności wykonana zostanie warstwa wiążąca na ulicy Szarych Szeregów (na zdjęciu), następnie w czwartek kładziona będzie warstwa bitumiczna na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Andersa i na dalej – do skrzyżowania z ul. Pocztową. Zakończenie prac nawierzchniowych na ul. Szarych Szeregów i jej skrzyżowaniu z ul. Szkolną, planowane jest na niedzielę, 7 października 2012 r.

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy. 

poniedziałek, 10 września 2012 13:04

Kolejne utrudnienia na rondzie

We wtorek, 11 września 2012 r. o godzinie 7:00 przywrócone do ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Szkolnej i ul. Szarych Szeregów w Goleniowie. Nawierzchnia bitumiczna na w/w skrzyżowaniu zostanie ułożona w dniach 15-16 września.

Natomiast od 12 września 2012 r. planowane jest częściowe zamknięcie ulicy Konstytucji 3 Maja od ulicy Andersa do ronda przy dworcu, które spowodowane jest układaniem warstwy ścieralnej jezdni poprzedzone wymianą studni telekomunikacyjnej przez Telekomunikację Polską S.A. W tym czasie ul. Konstytucji 3 Maja zostanie udostępniona jedynie dla mieszkańców. Zakończenie robót nawierzchniowych planowane jest na 16 września.

piątek, 07 września 2012 19:27

Utrudnienia w ruchu drogowym

Dobiegają końca prace na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Szarych Szeregów. We wtorek, 11 września 2012 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skrzyżowanie to powinno być przejezdne, a ulica Szkolna na całej długości udostępniona dla ruchu kołowego.

Zgodnie z wcześniejszą informacją zostało zamknięte skrzyżowanie ulicy Szkolnej z Szarych Szeregów i cały ruch - także tranzytowy - skierowany został w ulicę Konstytucji 3 Maja. Zamknięcie tego skrzyżowania potrwa - jeśli nie zajdą nieoczekiwane okoliczności - co najmniej do 7 września 2012 r. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

środa, 29 sierpnia 2012 09:40

W czwartek wznowienie ruchu

Od czwartku, 30 sierpnia 2012 roku, udostępniony dla ruchu samochodowego zostanie ulica Konstytucji 3 Maja na odcinku od ronda przy dworcu do skrzyżowania  z ulicą Andersa.

We wtorek na jezdni kładziona była tzw. ścieralna warstwa nawierzchni. Roboty trwały do późnych godzin wieczornych, prace wykończeniowe prowadzono jeszcze w środę. Od czwartku ulica będzie już przejezdna na całej długości. Liczyć się jednak trzeba ze wzmożonym ruchem samochodów, albowiem na kilka dni zamknięte będzie skrzyżowanie ulicy Szarych Szeregów z "przelotową" ulicą Szkolną i cały ruch - także tranzytowy - skierowany zostanie w ulicę Konstytucji 3 Maja. Zamknięcie tego skrzyżowania planowane jest na dzień 30 sierpnia 2012 r , a roboty - jeśli nie zajdą nieoczekiwane okoliczności - potrwają co najmniej do 7 września 2012 r.

piątek, 03 sierpnia 2012 12:36

Można będzie jeździć

Od poniedziałku, 6 sierpnia 2012 roku, dla ruchu kołowego udostępniona zostanie (w ograniczonym zakresie) remontowana od marca ulica Konstytucji 3 Maja. Pierwszą, wiążącą warstwą asfaltu betonowego pokryty został już cały remontowany odcinek. W praktyce będzie więc przejezdny i wyjeżdżając z ulicy Andersa, można będzie skręcić w prawo. Korzystać z tego będą mogli przede wszystkim mieszkańcy i właściciele posesji znajdujących się przy tej ulicy.

Zamknięty zostanie natomiast nie remontowany dotąd fragment ulicy Szarych Szeregów, co oznacza, że nie będzie można z tej ulicy wjechać w ulicę Szkolną. Mieszkańcy osiedla przy Szkole Podstawowej nr 2 będą musieli korzystać z drogi gruntowej przy Sądzie Rejonowym. Nie będzie też można korzystać z parkingu naprzeciw SP 2. Kolejna zmiana organizacji ruchu w mieście przewidziana jest 20 sierpnia 2012 r., związana z zamknięciem części ulicy Szkolnej.

Dział: Miasto i Gmina
czwartek, 19 lipca 2012 12:10

Skrzyżowanie nadal zamknięte

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. poinformowała, że nastąpiła awaria starego odcinka kanalizacji sanitarnej w rejonie skrzyżowania ulic: Konstytucji 3 Maja i Pocztowej. W związku z powyższym nadal zostanie wyłączony z ruchu odcinek jezdni ul. Konstytucji 3 Maja od ul. Andersa do ul. Pocztowej. Prace instalacyjne i odtworzeniowe potrwają prawdopodobnie do 23 licpa. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

środa, 04 lipca 2012 17:31

Utrudnienia w ruchu

W związku z przebudową ul. Konstytucji 3 Maja w Goleniowie i koniecznością wymiany infrastruktury podziemnej informujemy, że w dniach od 9 do 14 lipca zamknięta zostanie ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Andersa do ul. Pocztowej. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Strona 1 z 2

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl