Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2023 roku    |    Imieniny: Waldemar, Damazy
niedziela, 13 listopada 2022 11:50

Świętowaliśmy Niepodległość

Goleniów hucznie świętował 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów oraz 34. Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Goleniowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości pierwszy raz w historii naszego miasta rozpoczęły się na Placu Józefa Piłsudskiego, w klimacie podświetlonego na biało-czerwono budynku nowego dworca, harcerskich pochodni i powiewających flag Rzeczypospolitej.

O potrzebie umacniania wolności krajów naszego regionu Europy wspominał w przemówieniu burmistrz Robert Krupowicz, a grupa dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca Ina zaśpiewała Marsz I Brygady Legionów Polskich „My, Pierwsza Brygada”.

Następnie przy melodiach niepodległościowych granych przez orkiestrę Wood & Brass Band, pochód prowadzony marszałka Piłsudskiego przeszedł na plac Rotmistrza Pileckiego. Tam żołnierze wciągnęli na maszt polską flagę, odbył się apel poległych, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

Obchody zakończyły się „Polonezem” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ZG INA wraz z mieszkańcami. W uroczystości wzięło udział kilkaset osób.

Około 3 tysięcy biegaczy wzięło udział w tegorocznej, 34. Goleniowskiej Mili Niepodległości. Zwycięzca Mili 22-letni Michał Groberski z Barnima Goleniów, wyprzedzając Dawida Komodę i Michała Gajdę.
Wśród pań zwyciężyła Martyna Galant z AZS Poznań, pokonując Aleksandrę Pochranowicz i Oliwię Sarnecką.
Wyniki biegu na 10 km Gaz-System wyglądają następująco:
1. Roman Adamowicz | Achilles Leszno
2. Dmytro Didowodiuk | Achilles Leszno
3. Bogdan Semenowicz | Ukraina
1. Wiktoria Kaliużna | Achilles Leszno
2. Natalia Semenowicz | Ukraina
3. Angelika Mach | AZS UMSC Lublin
W biegu na 10 km udział wzięło 455 uczestników!
Wyniki biegu dzieci i młodzieży na stronie www.mila.goleniow.pl: https://www.mila.goleniow.pl/aktualnosci/wyniki-goleniowskiej-mili-niepodleglosci-2022/
Transmisję z biegów można obejrzeć na naszym profilu facebokowym oraz kanale YouTube.

Pełny program obchodów jest dostępny na naszej stronie.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.