Dzisiaj jest: 23 Lutego 2020 roku    |    Imieniny: Romana, Izabela, Damian
piątek, 10 sierpnia 2018 07:40

Złoto dla żeglarzy z Barnima

UKS Barnim Goleniów. Od lewej T. Gajda, D. Sawicka, W. Antoniak, O. Urbański, M. Zera, F. Miłoszewski, A. Pasich, M. Burdziej, M. Cymerman. UKS Barnim Goleniów. Od lewej T. Gajda, D. Sawicka, W. Antoniak, O. Urbański, M. Zera, F. Miłoszewski, A. Pasich, M. Burdziej, M. Cymerman.

Filip Miłoszewski, zawodnik UKS Barnim Goleniów wywalczył w Goczałkowicach w dniach 02-05.08 tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych, w żeglarskiej klasie Laser 4,7. Filip prowadził już po pierwszym dniu, w którym rozegrano 3 wyścigi.

Drugiego dnia ze względu na kiepskie prognozy wiatrowe na kolejne dni, sędzia główny regat zdecydował o przeprowadzeniu 4 wyścigów i jak się później okazało, była to słuszna decyzja. Dzięki równemu żeglowaniu na wysokich pozycjach, Filip utrzymał prowadzenie po drugim dniu. W dwa kolejne dni ze względu na brak wiatru nie udało się rozegrać wyścigów, tym samym nasz zawodnik zdobył tytuł Mistrza Polski.

W tym roku aż 9 żeglarzy z UKS Barnim Goleniów rywalizowało w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oprócz Filipa w klasie Laser 4,7 startowali: Maksymilian Burdziej – 15 miejsce, Oliwier Urbański – 16 miejsce, Tomasz Gajda – 39 miejsce oraz Antoni Pasich – 44 miejsce. W kategorii dziewcząt 20 miejsce zajęła Dominika Sawicka. W klasie Laser Radial, ścigało się trzech zawodników z Barnima. Aktualny jeszcze Mistrz Polski w klasie Optimist z sezonu 2017 – Maksymilian Cymerman zajął 4 miejsce. Do medalu Maksowi zabrakło niewiele. Różnica punktowa pomiędzy 3 a 4 zawodnikiem wyniosła 5 punktów. 6 miejsce zajął Wojciech Antoniak, dla którego jest to najlepszy wynik w sezonie. Trzeci „radialowiec” z Barnima – Maksymilian Pasich zajął 29 miejsce.

Podsumowując udział żeglarzy w pierwszej części finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania za zaangażowanie w przygotowaniach do startu głównego, determinację w dążeniu do celu i cierpliwość, która w sporcie nagradza. Przed goleniowskimi zawodnikami druga część zawodów OOM: w klasie Optimist 15-19.08, do której zakwalifikowało się 4 żeglarzy z UKS Barnim, a przed „laserowcami” udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Górkach zachodnich w dniach 30.08-01.09.

Trenerem młodych żeglarzy jest Michał Zera.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.